Sosnowiec: Twierdził, że łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu. Odpowie przed sądem

2020-04-06 7:14 NAU
Sosnowiec: Twierdził, że łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu. Odpowie przed sądem
Autor: pixabay.com

Policjanci kontrolowali pod koniec tego tygodnia miejsca, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Sosnowca oraz miejsc, których użytkowanie zostało zabronione. W Parku Kuronia spotkali mężczyznę, który łowił ryby. Mężczyzna twierdził, że łowienie ryb to czynność niezbędna w jego życiu. Teraz odpowie przed sądem. Musi się również liczyć z tym, że może zostać ukarany grzywną w wysokości do 30 000 zł. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Czy można łowić ryby?

W dobie pandemii koronawirusa rząd wprowadził szereg zakazów dotyczących przemieszczania się i korzystania z miejsc rekreacji. Parki, skwerki, a nawet lasy zostały zamknięte. Wiele osób zastanawia się czy można łowić ryby w samotności. Jak się okazuje, nawet za wędkowanie grozi mandal lub kara grzywny. Dowodzi temu historia z Sosnowca.

Tamtejsi policjanci dokonali sprawdzenia bardzo popularnego Parku im. Kuronia. Tam napotkali 30-latka, który łowił ryby. Zapytany, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących obecnie ograniczeń i obostrzeń, mężczyzna stwierdził, że łowienie ryb to jedna z jego podstawowych potrzeb życiowych i nic im do tego. Policjanci zaproponowali mężczyźnie mandat w wysokości 200 zł, jednak 30-latek odmówił jego przyjęcia, dlatego teraz do Sądu skierowany zostanie wniosek o jego ukaranie.

- Pamiętajmy, że w przypadku rażącego naruszenia obowiązujących ograniczeń i obostrzeń informacja o tym, że do niego doszło, zostaje przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 000 zł - informują policjanci z Sosnowca.

Katowice podczas kwarantanny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.