Sosnowiec: Trwa przebudowa DK94. Utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych

i

Autor: UM Sosnowiec

Sosnowiec: Trwa przebudowa DK94. Utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych [MAPA]

2020-01-13 9:14

Od kilku tygodni trwa już już przebudowa DK94 w Sosnowcu. To jedna z najważniejszych arterii po tej stronie Brynicy. Prace są już bardzo zaawansowane, a teraz wkroczyły w nowy etap. Przez to zmieni się lokalizacja przejścia dla pieszych, które znajduje się tuż obok dawnego skrzyżowania DK94 i ulicy Długosza. Od 16 stycznia będzie przeniesione w kierunku CH Leroy Merlin.

Przebudowa DK94 w Sosnowcu. Utrudnienia dla pieszych

W związku z kolejnym etapem przebudowy DK94 zmieni się lokalizacja przejścia dla pieszych. Obecne znajduje się tuż obok dawnego skrzyżowania DK94 i ulicy Długosza. Od 16 stycznia będzie przeniesione w kierunku CH Leroy Merlin.

Zmiana spowodowana jest realizacją najtrudniejszej części przebudowy DK94, polegającej na znacznym obniżeniu głównej nitki DK94 w rejonie skrzyżowania z ulic Długosza oraz rozpoczęciem przygotowań do budowy wiaduktu pozwalającego na zjazd z ulicy Długosza na DK94. Nowa organizacja będzie obowiązywała od 16 stycznia do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy - mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Przebudowa DK94. Jak droga będzie wyglądała po remoncie?

Prace na drodze krajowej nr 94 rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Ich celem jest głównie zwiększenie bezpieczeństwa i poprawa jakości przejazdu przez drogę, którą z Sosnowca można dojechać aż do Krakowa. Na dniach rozpoczną się prace przy przebudowie skrzyżowania DK94 i ulicy Długosza. Po przebudowie w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie dwupoziomowe bezkolizyjne skrzyżowanie. Dołem – po jezdniach z obniżonym poziomem – zostanie poprowadzona główna nitka DK94, a górą ruch lokalny (ul. Długosza). W ciągu ulicy Długosza powstanie również odcinek drogi rowerowej.

- Wzdłuż obu jezdni DK94 na długości kilkuset metrów powstaną ekrany akustyczne. Obecnie skrzyżowanie DK94 z ul. Długosza jest jednopoziomowe, z sygnalizacją świetlną. Stanowi ono „wąskie gardło” zarówno na trasie głównej jak i w połączeniach wewnętrznych w obrębie miasta i konurbacji górnośląskiej - wyjaśnia Rafał Łysy. Dodaje, że budowa węzła poprawi płynność ruchu, a co za tym idzie zmniejszy uciążliwości dla mieszkańców, obniży emisję spalin, hałasu oraz drgań od taboru samochodowego.

Koszt całej inwestycji, która powinna być gotowa do końca roku wynosi 100 mln zł.

QUIZ. Znasz polskie przysłowia jak własną kieszeń? Komplet punktów pewny jak w banku?

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: Na pochyłe drzewo...