Sosnowiec przyjmie do siebie skrzywdzone psy z prywatnego schroniska w Radysach

2020-07-08 12:14 NAU
Setki psów ze schroniska w Radysach trafią do Warszawy. To decyzja prezydenta miasta!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca zapowiedział, że miasto pomoże zwierzakom ze schroniska w Radysach. Już niedługo do sosnowieckiego schroniska ma trafić kilkanaście psów z tego miejsca.

Sosnowiec przygarnie skrzywdzone psy ze schroniska w Radysach

Wreszcie skończył się koszmar zwierząt ze schroniska w Radysach. Wolontariusze uratowali w ostatnich dniach ponad tysiąc psów, które przechodziły przez prawdziwe piekło w prywatnym schronisku w Radysach. Na szczęście policja weszła do tego jednego z największych schronisk w Polsce. Okazało się, że zwierzęta były tam wręcz maltretowane. W areszcie jest już właściciel schroniska i jego syn.

- Widoki na miejscu pozostaną w pamięci interweniujących na zawsze, a skutki działalności schroniska odczuwalne są do dzisiaj. Szacuje się, że miesięcznie umierało tam kilkadziesiąt psów, wywożono tony zwierzęcych zwłok - napisał na Facebooku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zwierzęta przygarnęła Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE. Psiaki czekają na adopcję i nowy dom. Część z nich trafiła do schroniska w Warszawie. Wiemy teraz też, że chęć pomocy zgłosiło także Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu, które chce zabrać kilkanaście psów.

- Czworonogi do sosnowieckiego schroniska mogą trafić już w tym tygodniu i mają szansę na odnalezienie nowego domu - informuje Chęciński.

- Dochodziły do nas głosy o dramacie, jaki odbywał się w schronisku w Radysach. Cieszę się, że nasze schronisko wyszło z taką inicjatywą i liczę, że zwierzaki w Sosnowcu znajdą nowych właścicieli. Już teraz do tego namawiam - zwrócił się do mieszkańców Sosnowca prezydent Arkadiusz Chęciński.

ZOBACZ TAKŻE:

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.