Sosnowiec proponuje darmowe szczepienia dla seniorów. A w komentarzach pod postem prezydenta wysyp antyszczepionkowców

i

Autor: pixabay.com Darmowe szczepienia dla seniorów w Sosnowcu. Prezydent przekazał dobrą wiadomość na Faceboooku

Sosnowiec proponuje darmowe szczepienia dla seniorów. A w komentarzach pod postem prezydenta wysyp antyszczepionkowców

2020-09-16 9:42

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, poinformował o tym, że zostały wyłonione podmioty, które wykonają bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie mieszkańcom Sosnowca w wieku 60 do 75 lat. Internauci od razu skrytykowali ten pomysł. Niektórzy komentujący nawet sugerowali, że... zaczyna się czystka wśród seniorów. Obłęd!

ESKA XD #001

Sosnowiec: Darmowe szczepienia na grypę. Prezydent miasta walczy z antyszczepionkowcami

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński na swoim Facebooku poinformował o tym, że miasto wyłoniło podmioty, które wykonają bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie mieszkańcom Sosnowca w wieku 60 do 75 lat.

- Oprócz mieszkańców zgłaszających się bezpośrednio do przychodni na szczepienie, zadbamy także o podopiecznych sosnowieckich ośrodków wsparcia, a więc domów pomocy społecznej oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Warto pamiętać, że seniorzy po 75. roku są objęci krajowym programem bezpłatnych szczepień - zapowiada Chęciński. Dodaje, że wkrótce ruszy także program szczepień m.in. pracowników oświaty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katowice: Uprawiali seks na Mariackiej. Jeden z przechodniów nagrał ich telefonem. Nagranie krąży po sieci [WIDEO]

Sosnowiec: Mieszkańcy w komentarzach krytykują darmowe szczepienia

Prezydent Sosnowca zapowiedział, że darmowe szczepienia przeciw grypie dla seniorów powinny ruszyć w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Wszyscy zainteresowani darmowymi szczepieniami powinni się skontaktować z:

NZOZ Nasza Przychodnia

  •  ul. Kisielewskiego 2

 Sante Clinic Sp. z o.o. sp. k.

  •  al. Wolności 6

Fundacja Unia Bracka

  • ul. Dmowskiego 61
  • ul. Ogrodowa 1

Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego

  • ul. Wawel 15
  • ul. Wojska Polskiego 19
  • ul. Nowopogońska 57
  • ul. Hallera 5

Nie wszyscy mieszkańcy Sosnowca są jednak zadowoleni z tego, że miasto chce szczepić seniorów przeciw grypie. W komentarzach pod postem prezydenta Sosnowca odezwało się wiele osób, które są przeciwne szczepieniom. Ruch antyszczepionkowców przeżywa ostatnio renesans w dobie koronawirusa.

- Facebookowy post o bezpłatnych szczepionkach dla seniorów w Sosnowcu i wybrane komentarze... Nie sądziłem, że cokolwiek jest mnie w stanie jeszcze zaskoczyć - napisał na Twitterze Arkadiusz Chęciński i zamieścił zrzut ekranu z wybranymi komentarzami antyszczepionkowców.

Tak Uniwersytet Śląski promuje różnorodność. W specjalnym klipie wystąpił gej, Nigeryjczyk, Ślązaczka i tatuażystka [WIDEO]

"Strzał w plecy, robią czystkę" - internauci o szczepionkach

Pod postem Arkadiusza Chęcińskiego, dotyczącym darmowych szczepieni dla seniorów, rozegrała się prawdziwa burza. W komentarzach internauci krytykują sam fakt poddawaniu się szczepień. Mówią o czystkach wśród seniorów.

- Każdy kto choć raz się zaszczepił, już tego nie zrobi. Nie namawiajcie do czegoś co jest złe, a zwłaszcza seniorów - komentuje pani Edyta.

- Co, plan z wirusem nie wypalił jak by rząd chciał to trzeba uderzyć inna bronią? - pyta pan Patryk, antyszczepionkowiec i zwolennik teorii spiskowej.

Na szczęście są też osoby, które w rozsądny sposób komentują pomysł władz Sosnowca.

- Oczywiście, każdy kto chce może się zaszczepić. Sugeruje aby powstrzymać się od idiotycznych komentarzy. Nie ma przymusu. Kto chce może się zaszczepić, kto nie chce, nie musi. Tymczasem zebrała się banda antyszczepionkowców i wypisuje swoje pseudo naukowe mądrości - komentuje pan Ryszard.

ZOBACZ TAKŻE: Śmiertelny wypadek w kopalni Rydułtowy. 46-letni górnik został przysypany skałami pod ziemią

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE