Sosnowiec: Pijana matka próbowała odebrać dziecko z przedszkola. Interweniowała policja

2022-11-03 8:51
Sosnowiec: Pijana matka próbowała odebrać dziecko z przedszkola. Interweniowała policja
Autor: slaska.policja.pl Sosnowiec: Pijana matka próbowała odebrać dziecko z przedszkola. Interweniowała policja

W poniedziałek w jednym z sosnowieckich przedszkoli 33-letnia kobieta chciała odebrać swojego 3-letniego syna. Pracownice przedszkola odmówiły, bowiem wyczuły od niej silną woń alkoholu i wezwały policję.

W poniedziałek 31 października policja w Sosnowcu otrzymała telefon od dyrekcji jednego z przedszkoli dotyczący kobiety, która próbowała odebrać swojego 3-letniego synka. Problem w tym, że jej stan wskazywał na spożycie alkoholu. Dyrektor przedszkola przekazała im, że kobieta zgłosiła się po dziecko dopiero około 17.00, po telefonie od opiekunek. Kiedy przyjechała, miała trudności przy wysiadaniu z taksówki. 

- Pracownice przedszkola wyczuły od matki chłopca silną woń alkoholu więc dyrektorka skontaktowała się z policją - mówi podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Policjanci przebadali 33-latkę alkomatem. Okazało się, że w miała go w organizmie blisko 1,4 promila. 

Policjanci natychmiast zgłosili sprawę do sądu rodzinnego, który zdecydował, że dziecko trafi do rodziny zastępczej. 

Zdenerwowany całą sytuacją trzylatek upodobał sobie szczególnie jednego z mundurowych, tylko w jego ramionach czując się spokojnie. Policjant nie zostawił więc malucha, tylko pojechał wraz z nim najpierw do szpitala, na wymagane przepisami badania, a później do jego tymczasowych opiekunów.

O dalszym losie nieodpowiedzialnej matki zadecyduje teraz prokurator i sąd rodzinny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE