Sosnowiec: Obywatelka Ukrainy uciekła ze szpitala zakaźnego. Policjanci, którzy ją zatrzymali są w kwarantannie

2020-03-25 13:42 NAU
Policja 3 - pixabay
Autor: Andrzej Rembowski - Pixabay

Policjanci z Sosnowca interweniowali w jednym z bloków w dzielnicy Niwka, gdzie pijana kobieta wszczęła awanturę. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że może być ona chora na COVID-19. Przewieziono ja więc do szpitala zakaźnego, skąd uciekła. Ostatecznie została schwytana, ale interweniujący policjanci musieli zostać objęci kwarantanną. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Sosnowcu. Podejrzana o zakażenie koronawirusem uciekła ze szpitala

Absurdalnie i potencjalnie groźna sytuacja w Sosnowcu. Policjanci dostali informację od mieszkańców jednego z bloków w dzielnicy Niwka o awanturującej się kobiecie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali agresywną obywatelkę Ukrainy pod znacznym wpływem alkoholu.

Zapadła decyzja o umieszczeniu jej w izbie wytrzeźwień, jednak zgodnie z obowiązującą teraz procedurą, w izbie można umieścić wyłącznie osoby, które zostały przebadane przez lekarza. Na miejsce przybył zespół pogotowia, który ujawnił, że kobieta ma wysoką gorączkę.

W związku z podejrzeniem Covid-19, policjanci, którzy interweniowali wobec 41-latki, decyzją Inspektora Sanitarnego MSWiA zostali objęci kwarantanną, a pacjentka specjalistycznym transportem została przewieziona do szpitala zakaźnego w Zawierciu. Stamtąd, jeszcze przed pobraniem od niej próbki do testu, uciekła.

O całym zajściu zostali powiadomieni policjanci z Zawiercia. Funkcjonariusze wyposażeni w kompletne środki ochrony osobistej szybko odnaleźli uciekinierkę i doprowadzili do jej powrotu do szpitala.

- Wynik testu na obecność koronawirusa, który jej przeprowadzono, okazał się ujemny. W związku z naruszeniem nietykalności członków personelu medycznego szpitala kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. O jej dalszym losie zdecyduje teraz Prokurator. W związku z ujemnym wynikiem testu 41-latki, Inspektor Sanitarny MSWiA zdecydował o skróceniu okresu kwarantanny sosnowieckich policjantów - informuje podkom. Sonia Kepper, rzecznik sosnowieckiej policji.

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.