Sosnowiec ma piękną piaszczystą plażę. Sezon na Stawikach otwarty

2022-06-19 17:36

Tysiące ludzi wypoczywa na Stawikach w Sosnowcu. Upalna pogoda zachęca do spędzenia czasu nad wodą. Stawiki mają wodę doskonałej czystości więc kąpać można się bez obaw. Ale woda to nie wszystko. Zobaczcie zdjęcia.

Stawiki w Sosnowcu pełne gości

Sosnowiec ma szczęście, że Stawiki leżą w granicach tego miasta. Woda jest tu krystalicznie czysta, a plaża piaszczysta i szeroka. Nic dziwnego, że w weekend, gdy temperatura przekracza  30 st. C. wypoczywają tu tysiące mieszkańców.

- Bezpiecznie można się na Stawikach kąpać. Jakość wody nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jesteśmy cały czas w kontakcie z naszym Sanepidem, a kontrole jakości wody odbywać się będą co trzy tygodnie – podkreśla Jerzy Górak, dyrektor MOSiR.

Dwie plaże na Stawikach

Bezpieczeństwa kąpieli na Stawikach strzegą ratownicy WOPR, którzy na wydzielonym kąpielisku pełnią dyżury. Na bieżąco aktualizują temperaturę wody i w sytuacjach zagrożenia są w stanie nieść pomoc. 

Warto przy tej okazji zaznaczyć, że dyżury odbywają się na publicznej plaży.

Jest także plaża prywatna, na którą wstęp kosztuje 5 zł. Można tu także wypożyczyć leżak, lub zająć miejsce w ogromnym łóżku do opalania a baldachimem. Prywatna plaża płatna cieszy się ogromnym powodzeniem.

Atrakcje na Stawikach w Sosnowcu

Stawiki w Sosnowcu to idealne miejsce dla całej rodziny. Słynie z Wake Zone - czyli centrum sportów wodnych. To tutaj można pojeździć na nartach wodnych i spróbować sił na wodnym torze przeszkód. 

Przy stawie znajdują się restauracja i bary, serwujące dania obiadowe oraz przekąski i napoje. Są także place zabaw dla dzieci, wypożyczalnie rowerów i gokartów. Dzięki wyznaczeniu ścieżki rowerowej wokół Stawików można tam bezpiecznie jeździć i nie wchodzić w kolizję ze spacerowiczami.

Najnowsza atrakcją Stawików jest park linowy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE