Sosnowiec i Rybnik w świetny sposób parodiują billboardy fundacji Kornice

2022-09-23 8:57

Sosnowiec i Rybnik opublikowały w swoich socialach wyniki własnych 'badań" dotyczących mieszkańców swoich miast. Przedstawili je na billboardach przy okazji parodiując najnowszą kampanię fundacji Kornice.

Nie potrzeba żadnych badań, żeby wiedzieć, że 99% mieszkańców Sosnowca nie zamieszkałoby nigdzie indziej. 1% stanowią osoby, które chciałyby zamieszkać w Rybniku"

Billboard o takiej treści zawisnął... na stronie miasta Sosnowiec. - To oczywiście „inspiracja” słynnymi bilbordami Fundacji Kornice. Śledzimy przekaz publikowany w całej Polsce w kampaniach wielkoformatowych. Ostatnie billboardy fundacji dotyczą informacji o wynikach badań naukowych w sprawie trwałości małżeństw. Nie dotarliśmy do badań potwierdzających informacje przedstawione przez fundację. Mamy za to własne „badania” - mówi Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu. 

W tym samym czasie Rybnik "zwiesił" takie same billboardy na swoich social mediach zmieniając tylko nazwy miast w odpowiednich miejscach. 

Badania wykonane parę lat temu w USA pokazują, że 50% małżeństw cywilnych kończy się rozwodem, małżeństw sakramentalnych rozpada się 33%. W przypadku kościelnych małżonków, którzy chodzą razem regularnie do kościoła, to już tylko 2%. Spośród małżeństw kościelnych, które chodzą do kościoła i wspólnie się modlą, rozwodzi się tylko jedne na tysiąc.

Problem w tym, że takich badań nikt do tej pory nie wykonał. Co więcej, jak na kampanię billboardową, jest ona zupełnie nieczytelna, bowiem żaden kierowca nie jest w stanie przeczytać tak długiego tekstu prowadząc swój pojazd. Kontrkampania Sosnowca i Rybnika natomiast spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. I to na tyle, że miasto Rybnik postanowiło jeden billboard wydrukować i zawiesić na terenie miasta. 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmiastososnowiec%2Fposts%2Fpfbid02DumDjoirRGjSG4LenuuMATn9oEZYvJzkpXFSP8KtbJEskWKrBfnGwVqBUtC898Nal&show_text=true&width=500" width="500" height="609" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE