Sosnowiec chroni seniorów. Ruszyła akcja „Maseczka dla seniora”. Zobaczcie

2020-04-09 12:22 Dariusz Brombosz
Maseczki dla seniora
Autor: UM Sosnowiec

Władze Sosnowca wspólnie z wolontariuszami postanowili objąć szczególną ochroną starszych wiekiem mieszkańców miasta. Kilka tysięcy maseczek w tym tygodniu, kilkadziesiąt w kolejnych trafi w ręce sosnowieckich seniorów. A to wszystko w ramach akcji „Maseczka dla seniora”.

Koronawirus w Sosnowcu. Wolontariusze rozdają maseczki seniorom

W Sosnowcu wolontariusze z Ratownictwa Wodnego „Asekuracja”, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej, OSP Maczki-Cieśle oraz OSP Timken w godzinach dla seniorów przed dużymi sklepami organizują akcję „Maseczka dla seniora”. – Sosnowieccy seniorzy byli bardzo zaskoczeni, ale pozytywnie zaskoczeni. Tak jest pod każdym sklepem, do tego mnóstwo uśmiechów i wiele pozytywnych słów na temat takiej formy wsparcia – relacjonuje Krzysztof Olkuszewski, prezes Ratownictwa Wodnego „Asekuracja”.


W tym tygodniu wolontariusze rozdadzą wśród seniorów kilka tysięcy maseczek wielorazowego użytku. Lotne patrole będą obecne od 10.00 do 12.00, czyli w czasie gdy sklepy dostępne są tylko dla osób starszych. Każda wykonana z bawełny maska pakowana jest w osobny worek. W środku znajduję się instrukcja użytkowania wraz z wyjaśnieniem, że maseczkę można używać wielokrotnie, ale pod warunkiem jej wyprania. Dołączone będą również podziękowania dla wszystkich, którzy szyją maseczki.

Czytaj: WOŚP i Decathlon na pomoc personelowi medycznemu. Do szpitali trafi w sumie 4 tysiące masek do nurkowania [ZDJĘCIA]


Maseczka to wspólne dzieło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, pracowników Teatru Zagłębia, sosnowieckiej Mediateki, Żłobka Miejskiego, Klubów Dziecięcych oraz firm: Kati Studio Konfekcja, Usługi Krawieckie Janusz Major, FHU MM Marek Karczmarczyk oraz wolontariuszy z grupy Sosnowiec szyje maseczki. – W naszym mieście szyje kto może. Jeśli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam. Wszystkim z całego serca dziękuję – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt pod nr tel. 32 296-23-01 lub mailowo: wps@um.sosnowiec.pl.

Po świętach akcja będzie prowadzona dalej. – Mamy materiał na kilkadziesiąt tysięcy maseczek. Im grupa wsparcia będzie większa, tym szybciej uszyjemy kolejną partię – tłumaczy Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Co ważne, już wcześniej pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uszyli we własnym zakresie maseczki, które przekazali bezpośrednio swoim podopiecznym.

COŚ DOBREGO #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.