Kopalnia Kazimierz-Juliusz

i

Autor: fb Łukasz Krawiec - Radny Dla Mieszkańców Kopalnia Kazimierz-Juliusz

Sosnowiec chce zagospodarować teren po byłej kopalni Kazmierz Juliusz. Powstał projekt Kazimierz OdNowa

2023-02-09 13:20

Sosnowiecki projekt "Kazimierz OdNowa" znalazł się na liście projektów kluczowych "Śląskie. Pozytywna energia". Jego główne założenie to rekultywacja i zagospodarowanie terenu po byłej kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu.

W projekt ma być wpisana funkcja społeczna, biznesowo-naukowa i historyczna.

- Będzie to miejsce pamiętające o przeszłości górniczej naszego regionu, pamiętające o rodzicach mieszkających w tych dzielnicach, bo mówię o żłobku i przedszkolu. Pamiętające również o tym, że trzeba się rozwijać, iść do przodu dlatego powstanie tam coś w rodzaju start-upu. Miejsca, w którym przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie, będą mogli rozpoczynać swoją działalność, czy ją rozwijać. Przejęliśmy budynki i krok po kroku przywrócimy świetność tego miejsca - powiedział nam prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Nie zapomniano o historii tego miejsca.

- Musi być miejsce, w którym będziemy tą historię wspominać. Mamy tam wieże wyciągowe, różnego rodzaju sprzęty, które pozostały i na pewno muszą one być wkomponowane w nowy projekt - dodaje prezydent Sosnowca.

Na terenie po kopalni Kazimierz-Juliusz swoje miejsce mają znaleźć Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości oraz Sosnowieckie Centrum Aktywizacji Społeczno-Zawodowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE