Sosnowiec chce bezpłatnie zaszczepić nauczycieli na grypę. Szczepienia mają być dobrowolne

2020-09-16 14:48 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Szczepienia w Sosnowcu
Autor: pixabay.com Szczepienia w Sosnowcu

Miasto wyłoniło podmioty, które wykonają szczepienia ochronne przeciwko grypie mieszkańców miasta w wieku 60 do 75 lat. To dopiero początek, ponieważ wkrótce ruszy program szczepień m.in. pracowników oświaty.

Od wielu lat Sosnowiec organizuje dla seniorów bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. W ubiegłym roku skorzystało z nich 2 tys. osób. Teraz ta liczba ma wzrosnąć do 4 tys. Mowa o grupie seniorów od 60 do 75 roku życia. Seniorzy po 75 roku są objęci krajowym programem bezpłatnych szczepień. Z sosnowieckiego programu mogą więc skorzystać nieco młodsi seniorzy.

Oprócz mieszkańców zgłaszających się bezpośrednio do przychodni na szczepienie miasto zadba też o podopiecznych sosnowieckich ośrodków wsparcia, a więc domów pomocy społecznej oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

- Pandemia Covid-19 sprawiła, że wszyscy musimy zwracać baczniejszą uwagę na każde przeziębienie. Musimy zadbać o pracowników oświaty, pomocy społecznej, a tym samym o uczniów i podopiecznych MOPS-u, opiekunów seniorów. Dlatego miasto ogłosiło drugi konkurs na bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie. Mowa o grupie około 7 tys. osób w tym: pracowników oświaty, MOPS, MOSiR, Urząd Miasta, MZZL, DPS, jednostek kultury. Każda z instytucji przesłała do UM informację na temat liczby pracowników zainteresowanych szczepieniem. Z rozeznania wynika, że jest to grupa ok. 1800 osób - poinformowała nas Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta miasta odpowiedzialna m.in.: za zdrowie i opiekę społeczną.

Szczepienia są dobrowolne i będą się odbywały w miejscu pracy. Ich koszt to blisko 120 tys. złotych.

Pierwsza w Polsce operacja jednorazowym endoskopem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.