Śmiertelne potrącenie 19-latki w Katowicach. Dziewczyna została wepchnięta pod autobus?

2021-07-31 11:01

Tragedia w Katowicach. W sobotę rano 19-letnia dziewczyna zginęła pod kołami autobusu miejskiego w centrum miasta. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja. Niepotwierdzone doniesienia mówią o tym, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod koła pojazdu w wyniku bójki.

Śmiertelne potrącenie 19-latki w Katowicach. Dziewczyna została wepchnięta pod autobus?

Jak poinformowała PAP rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka, do wypadku doszło w sobotę przed szóstą rano nieopodal przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic. To miejsce o dużym nasileniu ruchu pieszego, w pobliżu dużych galerii handlowych i dworca kolejowego.

Kolej Drezynowa w Małopolsce Zachodniej

19-latka została śmiertelnie potrącona przez autobus linii 910. Kierujący nim 31-latek był trzeźwy; jak zawsze w podobnych przypadkach pobrano mu krew do badań laboratoryjnych pod kątem środków odurzających. Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, prowadzą oględziny miejsca wypadku i przesłuchują świadków.

Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności będzie można powiedzieć coś więcej na temat okoliczności wypadku - zastrzegła podkomisarz Agnieszka Żyłka.

Rzeczniczka nie skomentowała pojawiających się w internecie doniesień, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod jadący autobus w wyniku bójki.

"Nie mam takiej informacji. Trwają oględziny miejsca zdarzenia, będą przesłuchiwani świadkowie" - powiedziała podkomisarz, podkreślając, że prowadzone w tej sprawie postępowanie powinno dać rzetelny obraz okoliczności wypadku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE