Słynna "Karolinka" znowu wita wszystkich odwiedzających Park Śląski [ZDJĘCIA]

2019-11-07 11:43
Słynna Karolinka znowu wita wszystkich odwiedzających Park Śląski
Autor: Park Śląski

Nareszcie! "Karolinka" uwolniła się od rusztowań i znów będzie witać gości, odwiedzających Park Śląski. Słynna rzeźba była w ostatnim czasie odnawiana i modernizowana. Już od poniedziałku będzie można ją zobaczyć w zupełnie nowej wersji.

Nadszedł wreszcie ten moment, kiedy "Karolinka" znów będzie witała gości w Parku Śląskim. Rzeźba przez ostatnie pięć lat była remontowana. Teraz nareszcie kończą się prace konserwatorskie. Władze Parku Śląskiego poinformowały, że dzisiaj, 7 listopada na obiekcie rozpoczął się montaż oświetlenia. Pięknie oświetloną i wyremontowaną "Karolinkę" będzie można podziwiać od poniedziałku, 11 listopada

Warto przypomnieć, że ten wysoki na dziewięć metrów monument to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów na terenie całego Parku Śląskiego. Ustępuje tylko słynnej "Żyrafie", która wita gości wchodzących do parku od ulicy Chorzowskiej.

Przez wiele lat Park Śląski bezskutecznie próbował zdobyć pieniądze na renowację "Karolinki". Udało się, dzięki wpisaniu tego zadania do realizowanego ze środków unijnych z Programu Modernizacji Parku Śląskiego.

Pierwszy etap, budowlano konstrukcyjny, obejmował wzmocnienie i odtworzenie konstrukcji nośnej. W drugim etapie konserwator oczyścił i uzupełnił ubytki i przywrócił "Karolinkę" do stanu pierwotnego.

Monument jest wpisany do rejestru zabytków

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE