Śląskie: Skandal w kościele! 96-latka nie dostała komunii, bo popiera Trzaskowskiego

2020-07-10 17:25 Bartosz Wojsa
Śląskie: Skandal w kościele! 96-latka nie dostała komunii, bo popiera Trzaskowskiego
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Śląskie: Skandal w kościele! 96-latka nie dostała komunii, bo popiera Trzaskowskiego

Wybory 2020: W parafii jednego z kościołów mieszczących się w powiecie żywieckim na terenie województwa śląskiego doszło do skandalicznej sytuacji. 96-latka nie dostała komunii świętej, bo w wyborach prezydenckich zdecydowała o poparciu Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Kuria odniosła się już do sprawy!

O skandalicznej sytuacji w powiecie żywieckim na terenie województwa śląskiego pisze "Gazeta Wyborcza". Według ustaleń dziennikarzy, do jednej z mieszkanek, 96-letniej kobiety, raz w miesiącu przychodzili duchowni z pobliskiej kościelnej parafii, by udzielić jej komunii świętej. Ze względu na stan zdrowia seniorka nie mogła bowiem samodzielnie przyjść na mszę świętą. Wizyty księży ustały, kiedy duchowni dowiedzieli się, kogo w wyborach prezydenckich popiera kobieta.

- Stwierdził, że nie powinni "eksponować osoby, która jest za LGBT i homoseksualistami" - czytamy w "Wyborczej". Duchowni wiedzieli, że kobieta popiera Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej, ponieważ miała jego plakat powieszony w domu. Księża zasugerowali jego zdjęcie. Gdy rodzina odmówiła, zapowiedzieli, że przestaną przychodzić z komunią i słowa dotrzymali. 

Włamali się do mieszkania! Krzyczeli, że są z policji kryminalnej!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Do sprawy odniosła się już Kuria Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Ks. Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, mówi wprost: "takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca".

- Zaistniała sytuacja została już wyjaśniona przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w posłudze duszpasterskiej. Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu działań księdza – powiedział "Gazecie Wyborczej".