Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski

i

Autor: Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski / Facebook

Śląskie: Samorządowcy pójdą razem z KO do parlamentu. Wśród nich prezydent Sosnowca i Tychów

Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski” będzie częścią Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Ma zastąpić Polskę 2050, która do wyborów pójdzie sama. Pojawiły się informacje dotyczące startu w wyborach parlamentarnych poszczególnych samorządowców.

Dziennikarze „Wyborczej” poinformowali, że to już pewne – Ruch Samorządowy „Tak! Dla Polski” wystartuje w wyborach parlamentarnych ze wspólnej listy Koalicji Obywatelskiej. Samorządowcy mieli dostać informację, że w każdym okręgu wyborczym mają wskazać trzy osoby, które znajdą się na listach do Sejmu.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i szef „Tak! Dla Polski”, potwierdził dziennikarzom „Wyborczej”, że ma listę potencjalnych kandydatów do Sejmu z „Tak! Dla Polski”.

Jestem depozytariuszem listy, na której są też prezydenci ważnych miast, ale nie mogę ujawnić nazwisk, dopóki się nie dogadamy w ramach koalicji – mówi „Wyborczej” Jacek Karnowski.

Start do Sejmu i Senatu samorządowców z województwa śląskiego

Pojawiły się też nieoficjalne informacje pochodzące z rozmów dziennikarzy „Wyborczej” z samorządowcami ze Śląska i Zagłębia.

Start do Senatu bardzo poważnie rozważa prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Podobno start w wyborach do Sejmu rozważa także starosta powiatu mikołowskiego Mirosław Duży.

Przewodniczący Rady Miasta w Gliwicach Marek Pszonak, burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, i burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech także mają wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych. Do polityki może także wrócić były wojewoda Zygmunt Łukaszczyk.

Z kolei z Zagłębia w wyborach do Sejmu może startować prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE