Śląskie: Problemy z wydawaniem paszportów. Uruchamiany jest Rejestr Dokumentów Paszportowych

2022-11-03 14:06
Paszport
Autor: UM Sosnowiec

Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował o ograniczeniach w dostępie do usług paszportowych na terenie województwa śląskiego. Utrudnienia będą obowiązywać w dniach 7 – 10 listopada 2022 r.

Uruchamiany w dniach 7 – 14 listopada Rejestr Dokumentów Paszportowych, ma ułatwić wnioskowanie o paszport. Nie będzie już potrzeby składania papierowego wniosku o wydanie dokumentu.

Z powodu prac związanych z wprowadzeniem nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych w dniach 7 – 10 listopada 2022 r. będą obowiązywały ograniczenia w dostępie do usług paszportowych. Utrudnienia dotyczą Delegatur Paszportowych w miastach na terenie województwa śląskiego.

Kiedy wystąpią utrudnienia paszportowe?

Ograniczenia mają rozpocząć się 8 listopada 2022 r.

  • wnioski paszportowe będzie można składać do godziny 12.00,
  • odbierać paszporty można do godziny 14.00

W dniach 9 i 10 listopada 2022 r. nie będzie można złożyć wniosku i odebrać paszportu.

Wznowienie pełnej obsługi w sprawach paszportowych przewidziane jest na 14 listopada 2022 r.

Rejestr Dokumentów Paszportowych ułatwi wnioskowanie o paszport. Między innymi nie będzie trzeba składać już papierowego wniosku o wydanie dokumentu (będzie on generowany w systemie przez urzędnika, a wnioskujący potwierdzi swoje dane, składając podpis na specjalnym urządzeniu) – informują urzędnicy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE