Śląskie: Ogromne utrudnienia na kolei, prawie 500 odbiorców bez prądu. Zima zaatakowała

i

Autor: pixabay.com

Śląskie: Ogromne utrudnienia na kolei, prawie 500 odbiorców bez prądu. Zima zaatakowała

2021-02-08 8:56

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych poinformowała w poniedziałek, 8 lutego rano, że wszystkie drogi są przejezdne, ale panują na nich bardzo trudne. Problemy mogą mieć też podróżujący koleją, bo są utrudnienia. Ziarna lodowe uszkodziły też niektóre linie energetyczne. Bez prądu jest niemal 500 odbiorców.

Atak zimy na Śląsku. Opóźnienia na kolei. Przerwie w dostawy prądu

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w poniedziałek, 8 lutego od rana na drogach krajowych w województwie pracowało 166 pracowników, w użyciu były 124 pojazdy do zimowego utrzymania dróg. Służby kryzysowe zaznaczyły jednak, że kierowcy muszą się jednak liczyć z tym, że na drogach jest błoto pośniegowe oraz - miejscami - oblodzenie nawierzchni.

Są też utrudnienia na kolei

- Ze względu na marznący deszcz w ciągu nocy, występują utrudnienia na szlakach kolejowych Żywiec – Zwardoń oraz Bielsko – Biała – Żywiec - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Tylko ostatniej nocy strażacy interweniowali w sumie 21 razy, w tym 12 razy usuwając wiatrołomy. Wiadomo już, że od rana prowadzone są kolejne interwencje.

Są też przerwy w dostawie prądu. Dokładnie 438 odbiorców jest pozbawionych dostaw prądu. W gminie Mstów to 331 odbiorców, w Częstochowie – 106 odbiorców oraz 1 w Mierzęcicach.

Polacy muszą siedzieć w domach, a Pawłowicz w SPA, pławi się w luksusach. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE