Śląskie: Nielegalna impreza w centrum miasta. Ludzie tańczyli obok siebie bez maseczek. Ktoś na zabawę przyniósł mefedron

2021-04-26 12:46 Arkadiusz Nauka
Śląskie: Nielegalna impreza w centrum miasta. Ludzie tańczyli obok siebie bez maseczek. Ktoś na zabawę przyniósł mefedron
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Gorączka sobotniej nocy w Jaworznie. Policjanci wkroczyli do lokalu, gdzie odbywała się dyskoteka. Bawiło się tam kilkadziesiąt osób. Większość z nich nie miała założonych maseczek, nie było też mowy i utrzymywaniu dystansu społecznego. W sumie wylegitymowano 70 osób, jedna z nich została zatrzymana za posiadanie mefedronu.

Nielegalna dyskoteka w centrum Jaworzna. Posypały się mandaty. Jedna osoba została zatrzymana

To była niespokojna noc. W sobotę, około 22.30 policjanci z Jaworzna wspierani przez funkcjonariuszy prewencji z Katowic wkroczyli do jednego z lokali w centru miasta, który był otwarty pomimo zakazu. Okazało się, że w środku tańczyło na parkiecie kilkadziesiąt osób bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek. Posypały się mandaty.

- W sumie wylegitymowali 69 uczestników imprezy. 41 osobom, które naruszyły obowiązek zakrywania ust i nosa, policjanci wręczyli mandaty karne, a wobec 24 sporządzono dokumentację, która będzie podstawą do skierowania do sądu wniosku o ukaranie - informuje asp.szt. Michał Nowak, rzecznik policji w Jaworznie.

To jednak nie koniec atrakcji tego wieczoru. Policyjny pies szkolony do wykrywania narkotyków, podszedł do jednego z mężczyzn i wskazał go jako osobę, która może posiadać narkotyki. Podczas kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec Jaworzna posiadał przy sobie mefedron.

- Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wykonanych czynnościach uczestnicy imprezy opuścili miejsce spotkania, a właściciel zamknął lokal. Z przeprowadzonej kontroli śledczy sporządzili procesową oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów. Obecni na miejscu pracownicy Sanepidu i Krajowej Administracji Skarbowej wykonali czynności w ramach swoich kompetencji. W zabezpieczeniu brało udział 60 funkcjonariuszy z KMP w Jaworznie oraz OPP w Katowicach - czytamy w komunikacie jaworznickiej policji.

Pobił zakonnika, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE