Najmniejsze miasta na Śląsku. Dzielnice niektórych miast są większe

i

Autor: Google Maps Najmniejsze miasta na Śląsku. Dzielnice niektórych miast są większe

Nietypowy ranking

Śląskie miasta tak małe, że mogłyby być wsiami. Nietypowy ranking

Są na Śląsku takie miasta, które swoją powierzchnią nie zajmują zbyt wiele miejsca. Mało tego - ich powierzchnia jest kilkukrotnie mniejsza od wielu dzielnic największych miast w naszym województwie.

Najmniejsze miasta w województwie Śląskim: są mniejsze niż dzielnice wielu miast

W województwie śląskim znajduje się wiele miast, miasteczek czy wsi. Jeśli chodzi o wskazanie tych największych miast, czy to pod względem liczby ludności a przede wszystkim powierzchni - z tym większych problemów nie ma. Bez zastanowienia wymieniamy Częstochowę, Katowice, Gliwice, Bielsko-Białą czy Rybnik. Gdyby jednak zapytać kogokolwiek o to, jakie miasta na Śląsku są najmniejsze, prawdopodobnie zapadnie cisza. 

Zacznijmy jednak od najważniejszych danych - wielkości samego województwa, które zajmuje powierzchnię 12 333,09 km kwadratowych, a jego liczba ludności wynosi 4 375 947 według ostatnich szacunków. Stolicą Górnego Śląska są Katowice, gdzie mieszka ponad 300 tys. osób, a jego powierzchnia obejmuje 164,64 km kw.

Największa dzielnica Katowic - Murcki, zajmuje powierzchnię 41,53 km kw. a mieszka w niej 5 796 osób. Najważniejszym punktem odniesienia jest jednak nie sama ludność, a właśnie powierzchnia dzielnicy, która w przypadku TOP 10 najmniejszych miast na Śląsku jest... większa od lidera jakieś 13 razy. Murcki zresztą mają też większą liczbę ludności od części najmniejszych miast w województwie śląskim. Sprawdźcie sami.

TOP 10 najmniejszych miast w województwie śląskim. GALERIA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE