Śląskie: Kuriozalna petycja mieszkańców. Domagają się wycięcia drzew, bo... ptaki za głośno śpiewają

2021-10-25 12:54
Śląskie: Kuriozalna petycja mieszkańców. Domagają się wycięcia drzew, bo... ptaki za głośno śpiewają
Autor: UG WIlkowice Park miejski w Wilkowicach

Grupa około 100 mieszkańców Gminy Wilkowice k. Bielska-Białej domaga się wycięcia drzew w miejskim parku. Powody są kuriozalne. Mieszkańcom przeszkadzają m.in. głośno śpiewające ptaki. Chociaż absurdalnych powodów jest więcej.

Kuriozalną petycję złożyli w Urzędzie Gminy mieszkańcy niewielkiej gminy Wilkowice k. Bielska-Białej. Grupa około 100 mieszkańców miasta domaga się od władz... wycięcia drzew z miejskiego parku. Powody usunięcia tego terenu zielonego są kuriozalne. Ich zdaniem jesienią z drzew spada za dużo liści (sic!), w weekendy wieczorami w parku zbierają się hałaśliwe grupy, a na dodatek ptaki, które są szkodnikami, za głośno się zachowują...

To nie wszystko. Problemem dla mieszkańców jest też to, że gęsto rosnące drzewa "uniemożliwiają odbiór sygnałów telewizji satelitarnej i naziemnej".

- Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłaby całkowita, kompleksowa rewitalizacja tego terenu, polegająca na usunięciu wszystkich (lub zdecydowanej większości) drzew i krzewów i nasadzeniu nowej roślinności - czytamy w petycji mieszkańców.

Władze gminy pokazały publicznie treść petycji mieszkańców, publikując skany pisma. Zobaczcie sami.

Większość mieszkańców niewielkiej gminy wyśmiała lub skrytykowała petycję 98 mieszkańców. Niektórzy wietrzyli nawet spisek, uznając że petycja jest prowokacją ze strony "jakiegoś dewelopera". Byli też tacy, którzy... skrytykowali sam Urząd Gminy.

- Zarządzanie polega również na wyczuciu problemu, taki coś do kosza a nie publikować na FB, chyba że nie ma innych problemów, szkoda że gmina tak ochoczo nie pyta o wątpliwe inwestycje - napisał jeden z mieszkańców, pan Piotr.

SOLDIĆ KOMENTUJE WALKĘ Z MAMEDEM KHALIDOWEM NA KSW 65
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE