Śląskie: Koronawirus w McDonaldzie. Sanepid szuka osób, które odwiedziły ostatnio restaurację w Dąbrowie Górniczej

2020-08-07 10:24 Arkadiusz Nauka
Śląskie: Koronawirus w McDonaldzie. Sanepid szuka osób, które odwiedziły ostatnio restaurację w Dąbrowie Górniczej
Autor: pixabay.com

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w ostatnich dniach były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej. U trzech pracowników lokalu wykryto zakażenie COVID-19.

Koronawirus w McDonaldzie w Dąbrowie Górniczej

Sanepid w Dąbrowie Górniczej prowadzi dochodzenie epidemiologiczne w sprawie zakażenia koronawirusem w restauracji McDonald's.

- W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19 - czytamy w komunikacie dąbrowskiego sanepidu.

Żeby zgłosić się do sanepidu należy zadzwonić pod jeden z trzech numerów telefonu:

  • (32) 727-58-71;
  • (32) 727-58-72,
  • 536-746-412.

Lub wysłać mejla na adres sekretariat@pssedg.pl.

- W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail proszę o zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej - informuje sanepid.

W sumie w restauracji McDonald's przy Katowickiej zakażenie koronawirusem wykryto u trzech pracowników, którzy trafili do izolacji domowej. na badania skierowano również 37 pracowników restauracji, a potem także osoby, które miały z nimi kontakt. Na kwarantannę trafiło 26 pracowników. Lokal został zdezynfekowany.

Dodajmy, że McDonald's, w którym doszło do zakażenia znajduje się tuż przy drodze nr 94. To popularna arteria, którą mieszkańcy województwa śląskiego przemieszczają się w stronę Krakowa. To też znana droga tranzytowa. A w restauracji McDonald's zatrzymuje się wielu przyjezdnych, zatrzymuj się tu również wiele osób które jest w mieście tylko przejazdem.

To nie jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w restauracji McDonald's w naszym regionie. Wcześniej do takiej sytuacji doszło w Zabrzu.

Czytaj więcej: Zabrze: Koronawirus w McDonaldzie. Cała załoga trafiła na kwarantannę. Lokal został zdezynfekowany

Sieć restauracji zapowiedziała zaostrzenie rygorów bezpieczeństwa. Klienci bez maseczek będą wypraszani, a do tych najbardziej niesfornych wzywana będzie policja.

Czytaj więcej: McDonald's idzie na wojnę z klientami, którzy nie noszą maseczek. Będzie wzywana policja

ESKA Summer City - Stadion Śląski 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.