Śląskie: Kierowca autobusu został uderzony w twarz przez agresywnego pasażera

i

Autor: Straż Miejska Czechowice-Dziedzice Zdjęcie poglądowe

Śląskie: Kierowca autobusu został uderzony w twarz przez agresywnego pasażera

2021-08-04 8:52

Do skandalicznych scen doszło kilka dni temu w autobusie komunikacji miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Kierowca pojazdu został zaatakowany przez pasażera. Otrzymał cios w twarz i kopniaka w klatkę piersiową.

Kierowca autobusu zaatakowany przez pasażera

Do skandalicznej sytuacji doszło w autobusie komunikacji miejskie w Czechowicach-Dziedzicach. Kierowca został zaatakowany przez agresywnego pasażera. Napastnik uderzył kierowcę w twarz, a następnie kopnął w klatkę piersiową. O całym zajściu poinformowała tamtejsza straż miejska.

- Do naruszenia nietykalności cielesnej kierowcy czechowickiego PKM-u na pętli autobusowej w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Górniczej. Na miejsce został skierowany patrol. Poszkodowany na miejscu oświadczył funkcjonariuszom, że próbował obudzić śpiącego pasażera lecz ten zareagował agresywnie i uderzył go w twarz i kopnął w klatkę piersiową po czym następnie uciekł - informuje straż miejska.

Patrol strażników wraz z kierowcą chwilę później rozpoczęli poszukiwania napastnika. Po uzyskaniu rysopisu sprawcy i rozmowy z poszkodowanym strażnicy wytypowali potencjalnego sprawcę. Jak się okazało prawidłowo skojarzyli mężczyznę, gdyż poszkodowany rozpoznał go na okazanym zdjęciu. Kierowca został stosownie pouczony o przysługujących mu prawach i toku dalszego postępowania. Teraz może domagać się od sprawcy zadośćuczynienia.

Sprawdzamy widoczność w autobusie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE