Śląskie: Kierowca autobusu miejskiego był kompletnie pijany. Wpadł, bo policjanci zobaczyli, że pije energetyka

i

Autor: Śląska Policja

Śląskie: Kierowca autobusu miejskiego był kompletnie pijany. Wpadł, bo policjanci zobaczyli, że pije "energetyka"

2021-10-21 12:37

Policjanci zatrzymali kierowcę, który w Piekarach Śląskich po pijanemu prowadził miejski autobus - badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. 59-latek stracił już prawo jazdy. Wcześniej funkcjonariusze widzieli jak mężczyzna pije napój energetyczny i to było powodem kontroli.

Kierującego autobusem miejskim policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali na ul. Wyszyńskiego we wtorek po południu. "Chwilę wcześniej zauważyli, jak kierowca coś pije i podejrzewając, że może to być alkohol, zatrzymali pojazd do kontroli. Pomimo tego, że napojem, który pił kierowca, był +energetyk+, badanie alkomatem wykazało w organizmie 59-latka prawie 1,5 promila alkoholu" – podała w czwartek Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich.

Autobusem podróżował w tym czasie jeden pasażer. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tys. zł.

WSZYSTKO o Rolnik szuka żony 8 | ESKA XD - Hotplota #34
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE