Śląskie: Huczne urodziny 14-latki w parku. Interweniowała straż miejska

2021-04-21 9:02 Arkadiusz Nauka
Śląskie: Huczne urodziny 14-latki w parku. Interweniowała straż miejska
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Strażnicy miejscy w Częstochowie interweniowali w zeszłym tygodniu wobec grupy młodych osób spożywających alkohol w miejscu publicznym. Okazało się, że najbardziej pijana była... 14-letnia dziewczyna, która tego dnia obchodziła urodziny.

Częstochowa: Straż Miejska przerwała libację alkoholową z okazji urodzin 14-latki

W zeszły czwartek strażnicy miejscy z Częstochowy interweniowali wobec grupy młodzieży, która spożywała alkohol. W stanie największego upojenia alkoholowego znajdowała się… 14-letnia kobieta, która wówczas miała urodziny.

- Strażnicy patrolowali dzielnice Błeszono i Wrzosowiak. Około godz. 17:40 otrzymali informację o młodzieży, która ma spożywać alkohol w miejscu publicznym, a jedna z uczestniczek dość dziwnie się zachowuje. Nie może poruszać się o własnych siłach, sprawia wrażanie osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - informuje rzecznik częstochowskiej straży miejskiej.

Strażnicy miejscy szybko zlokalizowali grupę młodzieży i pomogli 14-letniej dziewczynie, która miała problemy z poruszaniem się. Była bardzo pijana.

- Na miejsce strażnicy miejscy niezwłocznie wezwali załogę pogotowia ratunkowego oraz ojca dziewczyny. O sprawie strażnicy miejscy poinformowali też policjantów z VI Komisariatu Policji - informuje częstochowska straż miejska.

Raport z anteny 20.04, godz.10