Śląskie: Groźny wypadek w Gaszowicach. Ranne zostało 2,5-letnie dziecko! [ZDJĘCIA]

2021-06-01 9:34

Poważny wypadek na skrzyżowaniu ulicy Sumińskiej z Rudzką w Gaszowicach. Ranna została 60-letnia kobieta i dwuipółletni chłopczyk, którzy zostali zabrani do szpitala w Rybniku. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W poniedziałek około godziny 9.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Sumińskiej z Rudzką w Gaszowicach, doszło do bardzo poważnego wypadku. Na miejscu ustalono, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, wyjeżdżając z ulicy Rudzkiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Opel Corsa. W wyniku tego zdarzenia ranna została 60-letnia kobieta i dwuipółletni chłopczyk, którzy zostali zabrani do szpitala w Rybniku. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilkadziesiąt minut.

Jak informują policjanci, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Taka była też przyczyna tego zdarzenia w Gaszowicach.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka od Rzecznika Praw Dziecka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE