Śląskie: Egzamin ósmoklasisty zakłóciło wtargnięcie jelenia na teren szkoły

i

Autor: Archiwum/Mysikrólik Śląskie: Egzamin ósmoklasisty zakłóciło wtargnięcie jelenia na teren szkoły

Ciekawostki

Śląskie: Egzamin ósmoklasisty zakłóciło wtargnięcie jelenia na teren szkoły

Do nietypowej sytuacji doszło w Bielsku-Białej przed egzaminem ósmoklasisty. Na teren szkoły, gdzie uczniowie mieli przystąpić do egzaminu, wtargnął cielak jelenia. Sytuacja była dramatyczna, bowiem jego obecność mocno wpływała na termin rozpoczęcia egzaminu.

Egzamin ósmoklasisty z jeleniem w tle. "Sytuacja dramatyczna"

Takiego egzaminu ósmoklasisty na pewno nie miała żadna inna szkoła w Polsce, jak Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej. Dlaczego? Jeszcze przed egzaminem uczniów odwiedził nietypowy gość - cielak jelenia, który albo zabłądził, albo chciał spróbować swoich sił w egzaminie. A że działo się to we wtorek, 14 maja, to czekało go nie lada wyzwanie - egzamin z języka polskiego, z którym ostatecznie jeleń sobie nie poradził.

Za to szybko musieli sobie poradzić z nim pracownicy Ośrodka Rehabilitacji "Mysikrólik", którzy później opisali całą akcję w social mediach. 

Egzamin ósmoklasisty z matematyki

Sprawdź arkusze i rozwiązania w galerii zdjęciowej

Dorastający cielak jelenia odpędzany zapewne przez matkę, która szykuje się do porodu kolejnego pokolenia. Zmuszony szukać sobie własnego miejsca na ziemi zawędrował do centrum Bielska-Białej na podwórko Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Komorowickiej 13 - opisują. 

Jak podkreślono, sytuacja była o tyle dramatyczna, że egzamin ósmoklasisty musiał się rozpocząć punktualnie i powoli zjeżdżali do szkoły uczniowie, dlatego potrzebna była szybka reakcja. Wraz z lekarz weterynarii przy obstawie policji cielak otrzymał zastrzyk uspokajający, a następnie został przetransportowany w bezpieczne miejsce, z dala od ludzi, gdzie został wypuszczony na wolność.