Śląskie: Co za tragedia! Nastolatek spadł ze słupa energetycznego. Zmarł na miejscu

2021-06-07 14:50
Śląskie: Co za tragedia! Nastolatek spadł ze słupa energetycznego. Zmarł na miejscu
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Tragiczne wydarzenie w miejscowości Rybna pod Częstochową. 17-letni chłopak spadł z kilkunastometrowego słupa energetycznego. Niestety nastolatek zmarł na miejscu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura

Wypadek miał miejsce w sobotę po godz. 22. Po wyjściu z imprezy urodzinowej, chłopak wspiął się na słup średniego napięcia. Tam najprawdopodobniej został porażony prądem po dotknięciu przewodów i spadł na ziemię. W trakcie reanimacji udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Został odwieziony do szpitala. W niedzielę lekarze zawiadomili policję o jego zgonie.

Informację o wszczęciu śledztwa w tej sprawie przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Postępowanie, dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci 17-latka, prowadzi częstochowska prokuratura rejonowa.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, nastolatek uczestniczył w imprezie zorganizowanej z okazji osiemnastych urodzin znajomego w Rybnej na północ od Częstochowy. Wieczorem opuścił salę i poszedł na spacer z kolegą.

- Z relacji tego świadka wynika, że w pewnym momencie 17-latek wspiął się na słup energetyczny o wysokości około 15 metrów, z którego następnie spadł po porażeniu prądem - powiedział prok. Ozimek.

Nastolatek został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Chłopak zmarł następnego dnia.

Jak powiedział prok. Ozimek, w śledztwie przesłuchano już bezpośredniego świadka – który towarzyszył 17-latkowi po wyjściu z urodzin; na miejscu wypadku przeprowadzono też oględziny. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która da odpowiedź co dokładnie było bezpośrednią przyczyną śmierci nastolatka. Ma być ona przeprowadzona jeszcze w poniedziałek. Wykonane zostaną także badania toksykologiczne – na obecność w organizmie zmarłego alkoholu i narkotyków. (PAP)

Protest pielęgniarek na Ślasku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE