Policjanci z Ślaska

i

Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Koniec ze staniem w korkach w aglomeracji śląskiej! Zaskakujący pomysł policjantów z drogówki [WIDEO]

2020-06-03 12:50

Bez stania w korkach w aglomeracji śląskiej? To możliwe! Śląska drogówka udostępnia aplikację dzięki której dowiemy się gdzie jest zator drogowy i jak go ominąć. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Szczegóły na slask.eska.pl.

Komenda Wojewódzka w Katowicach jako pierwsza w kraju udostępnia informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do kolizji lub wypadku. – Istotną zaletą tego rozwiązania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie nam więcej czasu – wybór drogi objazdem czy oczekiwanie w zatorze drogowym potocznie nazywanym „korkiem”-- wyjaśnia podkom. Tomasz Bratek z śląskiej drogówki.

Informacje znajdziecie pod adresem policja.orsip.pl

Aplikacja zdarzenia drogowe on-line będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowym, a informacje o utrudnieniach na drodze będą w niej zamieszczać policjanci drogówki bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia-- dodaje st. sierż. Adam Jakubczyk z śląskiej drogówki.

ZOBACZ także: Koronawirus w śląskich Urzędach Skarbowych. Pracownicy nie byli dostatecznie chronieni? Będzie protest!

Policjanci z naszego regionu mają nadzieję na chęć nawiązania współpracy przez operatorów systemów nawigacji drogowych, co dzięki posiadanej w danej chwili tylko przez policjantów wiedzy o czasie trwającego utrudnienia, pozwoli na ustalenie, czy krótszy czas przejazdu do celu zajmie nam postój w zatorze drogowym, czy należy wybrać drogę objazdem.

Aplikacja historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych pozwoli na sprawdzenie miejsc/ rejonów/ odcinków dróg, na których dochodziło do zdarzeń drogowych. Dlatego narzędzie może stanowić cenną pomoc dla instytucji samorządowych i zarządców dróg.

Te nowoczesne rozwiązania powstało w ramach projektu pn. „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego – Śląska Policja bliżej społeczeństwa”, który został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014- 2020.

Całkowita wartość projektu wyniosła 23 166 170,99 zł, z czego 19 476 692,60 zł (ponad 84%) dofinansowane zostało ze środków UE.

Nowe narzędzie śląskiej drogówki pomoże uniknąć korków

Jak dobrze znasz drogi w województwie śląskim?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się słynny "zakręt mistrzów"?