Śląsk: Ponad 10 tys. osób bez prądu, ponad 300 kolizji na śląskich drogach

i

Autor: Archiwum Śląsk: Ponad 10 tys. osób bez prądu, ponad 300 kolizji na śląskich drogach

Śląsk: Ponad 10 tys. osób bez prądu, ponad 300 kolizji na śląskich drogach

Ostatnia doba stałą pod znakiem śnieżyc, które przetoczyły się przez całe województwo śląskie. W efekcie ponad 10 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu. Na drogach było kilkaset kolizji. Były też wypadki, w tym jeden śmiertelny.

W nocy z piątku na sobotę doszło już do ponad 20 kolizji na śląskich drogach. To jednak nic w porównaniu z tym, co działo się w piątek 3 lutego. Wszystko zdominowała fatalna pogoda i śnieżyce, które przetoczyły się przez cały region śląski. Najgorzej było w Beskidach, gdzie już od południa na wiele miejskich dróg było całkowicie zmrożonych. Przez to tworzyły się korki i dochodziło do kolizji. 

Wojewódzkie służby w piątek odnotowały ich aż 342. Do tego było kilka wypadków, w tym jeden śmiertelny w Kobiórze, o czym pisaliśmy TUTAJ .

Ponad 10 tys. odbiorców na Śląsku pozbawionych prądu

Śnieżyce na Śląsku spowodowały przerwy w dostawach prądu u ponad 10 tys. odbiorców. Najgorzej pod tym względem było w Pszczynie (1718 przerw), Rybniku (1543) i Wiśle (1160). Straż pożarna interweniowała w piątek 160 razy, z czego 36 interwencji dotyczyło silnych wiatrów, a 25 razy miało to związek z przybieraniem wód. 

Służby alarmują o podniesieniu się stanu wód na Przemszy, Pszczynce, Gostyni oraz Brynicy, gdzie stan wód został już przekroczony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE