Śląsk: Blisko tysiąc odbiorców bez prądu. Strażacy mieli pełne ręce roboty

i

Autor: Archiwum Śląsk: Blisko tysiąc odbiorców bez prądu. Strażacy mieli pełne ręce roboty

Śląsk: Blisko tysiąc odbiorców bez prądu. Strażacy mieli pełne ręce roboty

W niedzielę rano prawie tysiąc mieszkańców województwa śląskiego było bez prądu. Strażacy natomiast musieli interweniować blisko 190 razy ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Jak podają służby województwa śląskiego, po obfitych opadach śniegu utrzymuje się cały czas wysoki stan wód w rzekach. W kilki miejscach przekroczony jest już stan ostrzegawczy, a w jednym przypadku(na Brynicy), alarmowy.

Atak zimy na Śląsku trwa od piątku, czego efektem było to, że w sobotę prądu było pozbawionych blisko 10 tysięcy odbiorców. W niedzielę 5 lutego już tak źle nie było. Służby podały, że prądu brakowało blisko tysiącu mieszkańcom regionu śląskiego. 

Pełne ręce roboty mieli śląscy strażacy, którzy ze względu na same warunki pogodowe, byli zmuszeni interweniować 187 razy, z czego 144 interwencje były związane z silnym wiatrem, a pozostałe z przyborami wód. Strażacy też pomagali m.in. w odśnieżaniu dachów szkół, zwłaszcza w Beskidach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE