Skok Matizem nad rondem w Chorzowie.

i

Autor: Policja Śląska Skok Matizem nad rondem w Chorzowie.

Skok Matizem nad rondem w Chorzowie. Ładnie wyszedł z progu, ale lot nie zachwycił [WIDEO]

2022-05-16 12:08

Do niebezpiecznej sytuacji doszło ostatnio w Chorzowie. Kierowca zignorował znaki drogowe, z impetem wjechał na rondo i... po prostu nad nim przeleciał. Całość zarejestrowały kamery. Zobaczcie wideo.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek ok. godz. 20.47 na ulicy księdza Jana Gałeczki w Chorzowie. 22-letni obcokrajowiec zignorował obowiązujące oznakowanie i "przeleciał" przez środek ronda z ulicą Ryszki. Jak podkreśla Komenda Miejska Policji w Chorzowie, "na szczęście w tym czasie z przeciwnego kierunku nie poruszał się żaden pojazd i nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu". Całą sytuację zarejestrował monitoring.

Lot nad rondem w Chorzowie

To jednak nie wszystko. Dodatkowo pojazd, którym poruszał się młody mężczyzna, od stycznia bieżącego roku nie posiadał dopuszczenia do ruchu. Kierujący za swoje zachowanie na drodze został ukarany mandatami karnymi o łącznej kwocie 2000 zł.

Przypominamy, że w myśl artykułu 25 Ustawy prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania, jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, jak również poruszać się z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem - przypomina policja.

Za te przewinienia od września 2022 otrzymasz 15 punktów karnych [GALERIA]