Sklepy IKEA znowu otwarte. ale klopsików nie zjemy. Nowe zasady od 4 maja

2020-05-04 8:30
Ikea
Autor: Pixabay

Sklep IKEA w Katowicach po prawie miesiącu znowu został otwarty! Sklepy IKEA otwierają się ponownie 4 maja. Pozwala na to łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Będziemy mogli kupować meble, ale restauracje i place zabaw w sklepach IKEA wciąż pozostaną zamknięte. Są też inne ograniczenia.

Czy IKEA jest otwarta? Sklepy meblowe od 4 maja na nowych zasadach

Łagodzenie obostrzeń i odmrażanie gospodarki sprawia, że od poniedziałku 4 maja otwarte będą nie tylko sklepy w galeriach handlowych, ale również sklepy meblowe, budowlane czy duże sklepy elektrotechniczne. Oznacza to, że od 4 maja ponownie otwarte są są sklepy IKEA, ale w nowym reżimie sanitarnym.

- Bez Ciebie to nie było to samo! 4 maja ponownie otwieramy nasze sklepy. W sklepie może jednak przebywać ograniczona liczba osób w tym samym momencie - poinformował sieć sklepów IKEA podczas majówki.

Otwarte sklepy od 4 maja w nowym reżimie sanitarnym

W poniedziałek, 4 maja w Polsce zastała nas nowa rzeczywistość. Po 50 dniach handlowego zastoju ponownie otwarte zostały sklepy w galeriach handlowych, a także m.in. sklepy z meblami. Dlatego też sieć IKEA poinformowała o ponownym otwarciu swoich sklepów. I tak sklep IKEA Katowice od 4 maja jest otwarty w tygodniu w godzinach od 9 do 22. Dodajmy, że sklepy zostały otwarte, ale w nowym reżimie sanitarnym. Zamknięta będzie jednak część restauracyjna, czyli miłośnicy szwedzkich klopsików jakiś czas będą musieli obejść się smakiem. W sklepach IKEA zostały wprowadzone środki bezpieczeństwa:

  • Zasada bezpiecznej odległości – minimum 2 metry,
  • Ograniczona liczbę klientów, która w tym samym czasie może znajdować się w sklepie,
  • Do sklepu w zakrywającej nos i usta masce, i w rękawiczkach,
  • Dezynfekcja wózków zakupowych po każdym użyciu. Dezynfekcja części wspólnych jak np. ekrany dotykowe,
  • Rozstawione po sklepie płyny do dezynfekcji rąk

IKEA przedłuża czas na zwrot towaru

Sieć sklepów IKEA poinformowała, że z uwagi na środki ostrożności, które zostały wprowadzone, czas oczekiwania w Dziale Obsługi Klienta może być wydłużony. Dlatego jeśli zwrot towaru nie jest pilny, to sklep chce, abyśmy zaplanowali go na inny termin. Nowe zasady zwrotu  towarów IKEA:

  • Jeśli termin 365 dni na zwrot upływa w okresie 13.03.2020 – 30.06.2020 – czas na zwrot zostaje wydłużony do 31.08.2020r.
  • Jeśli termin 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość upływa w okresie 13.03 – 30.06.2020 – czas na odstąpienie zostaje wydłużony do 31.08.2020r.
  • Jeśli termin zgłoszenia reklamacji z tytułu gwarancji minął w okresie kiedy sklepy IKEA były czasowo zamknięte to zostaje on wydłużony do 30.06.2020r.
  • Jeśli w okresie zamknięcia sklepów minął termin wymiany dla Twojego materaca, zostanie on przedłużony do 30 czerwca 2020r.
  • Jeśli sytuacja nie pozwoliła Ci na wykorzystanie kodu rabatowego przypisanego do Twojego konta IKEA Family, termin jego ważności zostanie automatycznie przedłużony do 31 sierpnia 2020 r.

Reklamacje najlepiej zgłaszać przez formularz na stronie.

COŚ DOBREGO #016
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE