Miejsce przebywania bezdomnych w Mysłowicach

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Miejsce przebywania bezdomnych w Mysłowicach

Silne mrozy dotarły do Polski. W Mysłowicach Straż Miejska dostarcza bezdomnym ciepłe posiłki

2021-02-08 13:16

Nie można ich zmusić do skorzystania z noclegowni. Niejednokrotnie pozostanie na dworze to dla nich wyrok śmierci. Każdego roku z powodu silnego mrozu umierają bezdomni. W Mysłowicach Straż Miejska i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice rozpoczęły akcję wożenia dla nich ciepłych posiłków.

W niektórych miejscach temperatura w nocy może spaść nawet do minus 20 stopni. Co roku w naszym kraju z wychłodzenia umiera około 200 osób. Najczęściej zamarzają bezdomni będący pod wpływem alkoholu.

W Mysłowicach Straż Miejska i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice rozpoczęły akcję wożenia ciepłych posiłków bezdomnym. Odwiedzają ich w szałasach, altankach i pustostanach.

- Reagujemy natychmiast. Jest alert pogodowy, a u nas jest alert posiłkowy. Wieczorem osobom bezdomnym zawozimy ciepłą, gęstą zupę, żeby jeszcze przed nocą rozgrzali się. Dzięki Straży Miejskiej trafiamy do tych osób. Jak już wiedzą, że przyjedziemy, to zawsze na nas czekają - powiedział nam Piotr Olszowski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

W wożeniu posiłków pomaga mysłowicka Straż Miejska, która zna miejsca gdzie przebywają bezdomni.

- Dodatkowo codziennie rano sprawdzamy bezdomnych. Mamy wszystkie miejsca dokładnie już znane. Czasami zmieniają się tylko śmietniki. Najczęściej są to te same osoby, które już niejednokrotnie były pouczane gdzie mogą iść, gdzie znajdą pomoc. Mają jednak swoje zdanie na ten temat i nie chcą go zmienić - powiedział nam Sebastian Stachoń ze Straży Miejskiej w Mysłowicach.

Akcja wożenia posiłków bezdomnym w Mysłowicach potrwa do końca mrozów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

WOŚP w Sosnowcu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE