Silesia Rebels szuka nowych zawodników. Chcesz spróbować sił w futbolu amerykańskim? [WIDEO]

2019-11-08 14:05 BP
Silesia Rebels szuka nowych zawodników. Chcesz spróbować sił w futbolu amerykańskim? WIDEO
Autor: Silesia Rebels

Największa i najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w regionie, Silesia Rebels, ogłasza nabór nowych zawodników. Wystarczy przyjść. Profesjonalni trenerzy nauczą Was wszystkiego i sprawdzą czy nadajecie się na Rebelianta.

Futbol amerykański zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wystarczy wspomnieć, że finałowe mecze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego odbywały się już m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ta dyscyplina ma swoich fanów również w województwie śląskim. Największym i najstarszym zespołem jest Silesia Rebels i to właśnie ta ekipa ogłosiła otwarty nabór.

Otwarte treningi, na których będzie można sprawdzić swoje możliwości rozpoczynają się 8 listopada i będą odbywać się w każdy piątek tego miesiąca w godz. 20-22 w Ośrodku Sportowym MOSiR w Katowicach-Szopienicach przy ul. 11 Listopada 16.

Futbol amerykański - sport dla każdego

Specyfika futbolu amerykańskiego sprawia, że, wbrew pozorom, nie jest to wyłącznie sport dla wielkich i silnych mężczyzn. Swoje zadania na boisku mają do spełnienia również zawodnicy szybcy, zwinni i drobniejszej postury. Warunki fizyczne nie dyskwalifikują więc nikogo, kto chciałby spróbować swoich sił. Podobnie jeśli chodzi o znajomość zasad. Tego wszystkiego dowiecie się od profesjonalnych trenerów. Silesia Rebels dysponuje sztabem ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie fizyczne, fizjoterapię czy dietetykę. Podczas rekrutacji przeprowadzone zostaną testy sprawnościowe i podstawowe ćwiczenia futbolowe. Jedyne co trzeba ze sobą zabrać to sportowy strój (mile widziane korki) i coś do picia.

Silesia Rebels - zawodnicy z całego regionu

Ekipa Silesia Rebels w ubiegłym sezonie awansowała do I ligi (PLFA I). Obecnie na jej seniorską kadrę składa się ponad 60 zawodników z 23 miast regionu, m.in. Katowic, Zabrza, Gliwic, Chorzowa, Będzina, Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej. Przy drużynie działa również akademia juniorska, Silesia Rebels Academy, w której trenuje ponad 30 zawodników.

- Myślę, że nasza drużyna jest ewenementem na skalę całej Polski. Nie znam drugiej drużyny sportowej,która jednoczy tak dużą liczbę kibiców z tak ogromnego obszaru. Warto również dodać, że na nowych rekrutów czekać będzie masa nauki przy trenerach prosto z USA - mówi Piotr Żero, zawodnik reprezentujący Będzin w Silesia Rebels.

- Do drużyny dołączyłem ponad 3 sezony temu i nie wyobrażam sobie innej formy aktywności. Na co dzień jestem studentem Politechniki Śląskiej Wydziału Organizacji i Zarządzania w Zabrzu, dodatkowo pracuję w parku trampolin jako instruktor akrobatyki, więc nie jest łatwo z czasem, jednak satysfakcja po ukończonym sezonie daje mocnego kopa do dalszej pracy - mówi Sebastian Iwanicki, zawodnik reprezentujący Zabrze w Silesia Rebels.