Sieć Auchan zamyka dwa swoje duże sklepy w województwie śląskim. Co z pracownikami?

2020-06-30 7:54 NAU
Auchan
Autor: wikimedia.org Auchan

Francuska sieć sklepów Auchan postanowiła zamknąć dwa swoje duże hipermarkety w województwie śląskim. Powód? Spadek obrotów i niezbyt sprzyjające warunki najmu. Co się stanie z pracownikami zamkniętych sklepów? Część zostanie przeniesiona do innych placówek, a część niestety straci pracę

Auchan zamyka 2 sklepy w województwie śląskim

Popularna sieć hipermarketów Auchan podjęła decyzję o zamknięciu 2 swoich sklepów w województwie śląskim. Od 30 sierpnia przestaną funkcjonować sklepy w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka) i w Mysłowicach.

- Niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w tych lokalizacjach. Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe - czytamy w komunikacie prasowym.

Jednocześnie przedstawiciele sieci zapowiedzieli, że zadbają o swoich pracowników. Przedstawione im zostaną możliwości i dalsze perspektywy. 

- Decyzja o zamknięciu nierentownych sklepów jest skomplikowana i trudna dla nas wszystkich. Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska  pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku – powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

ZOBACZ także: Ruszyły wakacje. Turyści szerokim łukiem omijają Śląsk, bo boją się koronawirusa

Jak informuje Auchan Polska, część pracowników z zamkniętych sklepów zostanie przeniesionych o innych, okolicznych sklepów należących do sieci. Ale są też złe informacje.

- Nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną - czytamy w komunikacie prasowym.