Sanepid UMORZYŁ postępowanie wobec klubu Face 2 Face w Rybniku. Zorganizowanie dyskoteki było jednak legalne?

2021-03-08 9:06 NAU
Sanepid UMORZYŁ postępowanie wobec klubu Face 2 FACE w Rybniku. Zorganizowanie dyskoteki było jednak legalne?
Autor: Facebook/Face 2 Face Jest już decyzja sanepidu w sprawie lokalu Face 2 Face z Rybnika

Krok do przodu w walce o powrót - tak właściciele klubu Face 2 Face w Rybniku skomentowali decyzję sanepidu, który umorzył postępowanie dotyczące otwarcia dyskoteki w czasie pandemii. Przypomnijmy, że kilka tygodni w tym klubie muzycznym doszło do awantury i starć z policją. Wówczas zatrzymany został właściciel dyskoteki.

Anna Mucha udaje orgazm

Rybnik: Klub muzyczny Face 2 Face działał legalnie? Sanepid umorzył postępowanie

Pamiętacie klub Face 2 Face w Rybniku? Kilka tygodni temu było o nim głośno w całej Polsce. Pod koniec stycznia właściciele klubu zorganizowali w lokalu imprezę, na której bawiło się około 80 osób. Zgodnie z wydanymi rozporządzeniami rządowymi, impreza była nielegalna. Do klubu wkroczyła więc policja i wyprosiła gości.

Doszło do awantury i przepychanek pomiędzy imprezowiczami a policją. W ruch poszły: gaz, pałki, granaty hukowe i broń gładkolufowa. W sumie trzy osoby zostały zatrzymane, ranni zostali dwaj policjanci, zostały też uszkodzone dwa radiowozy.

Ostatecznie po tych zajściach 4 osoby usłyszały zarzuty. Usłyszał je również właściciel klubu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rybnik: właściciel klubu Face 2 Face zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia

Sanepid umorzył postępowanie wobec Face 2 Face

W niedzielę, 7 marca właściciele klubu Face 2 Face w Rybniku pochwalili się w mediach społecznościowych decyzją sanepidu, która do nich właśnie dotarła. Z dokumentu wynika, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zdecydował o umorzeniu postępowania wobec właścicieli lokalu.

- Powtarzamy że się nie poddaliśmy, że działamy cały czas, że wykorzystujemy wszystkie możliwości i co ważne w przeciwieństwie do różnych służb NIE ŁAMIEMY PRAWA w naszych działaniach czego nie można powiedzieć o nich - napisali właściciele Face 2 Face w mediach społecznościowych.

- Nękanie ludzi , blokowanie wejścia do lokalu , zajmowanie towarów , kas fiskalnych to niektóre z metod działania na które funkcjonariusze nie mają podstaw prawnych.ROBIĄ TO BO CHCĄ, BO MOGĄ , BO CZUJĄ SIĘ BEZKARNI. Pamiętajcie my nie żyjemy w kraju w którym "prawo telewizyjne" jest nadrzędne nad rozporządzeniem , ustawą i konstytucją - dodają przedsiębiorcy.