Opuszczony salon Honda

i

Autor: Google Maps

Motoryzacja

Salon samochodowy Honda w Katowicach tętnił życiem. Teraz stoi opuszczony

W Katowicach przy ul. Rzepakowej mieścił się niegdyś salon samochodowy Honda. Dealer zmienił siedzibę i dzisiaj w opuszczonych budynkach hula wiatr. Wnętrza odwiedzili miłośnicy miejskich eksploracji. Co zastali w środku? Zobacz na zdjęciach.

Salon samochodowy w Katowicach przy ul. Rzepakowej specjalizował się w sprzedaży i serwisowaniu aut marki honda. Działał w tym miejscu do 2008 r., kiedy to zarząd firmy JKK zdecydował o przeniesieniu działalności do nowej siedziby przy ul. 73 Pułku Piechoty. 

Obiekt został opuszczony i w ciągu wielu lat stopniowo popadł w ruinę. Powybijane okna i otwarte pomieszczenia robią ponure wrażenie. 

Miłośnicy urbexu, czyli miejskich eksploracji odwiedzili to miejsce i udokumentowali, jak wygląda 15 lat po zamknięciu. Co dziwne, nadal są tam przedmioty codziennego użytku.

Opuszczony salon samochodów w Katowicach

Zobacz zdjęcia Krystiana Zacnego

Historia salonu samochodowego Honda w Katowicach rozpoczęła się w 1999 r. Firma JKK nie tylko sprzedawała nowe modele, ale także prowadziła sprzedaż z drugiej ręki oraz serwis. Szybko okazało się, że zainteresowanie japońską marką jest bardzo duże, a miejsce nie daje szans na rozbudowę. Zapadła decyzja o budowie nowego salonu. W 2008 roku JKK opuścił ul. Rzepakową  i przeniósł się na ul. 73 Pułku Piechoty, gdzie do dziś mieści się nowoczesna hala serwisu mechanicznego, która jest teraz w stanie przyjąć więcej samochodów. W razie konieczności serwisu, przeglądu lub naprawy blacharsko-lakierniczej klienci mają do dyspozycji autoryzowany serwis Honda Katowice w miejscu, do którego łatwo dojechać.

A tymczasem dawny salon stanowi atrakcję dla miłośników urbexu. Pozostawione meble, naczynia oraz interesujące ulotki reklamowe są ciekawym urozmaiceniem eksploracji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE