Salon gier na automatach

i

Autor: KAS

Salon gier na automatach działał w Zawierciu. Skarbówka zrobiła nalot

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Zawierciu zostały zarekwirowane przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Salon gier do złudzenia wyglądał jak kawiarenka internetowa. Wejścia do środka strzegł monitoring i zamek magnetyczny.

Nielegalny salon gier na automatach

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Do zdarzenia doszło w Zawierciu. Salon do złudzenia wyglądał jak kawiarenka internetowa. Okna i drzwi oklejone były ciemną nieprzeźroczystą folią, a przy wejściu do lokalu znajdowały się kamery. Drzwi pawilonu zamykane były na blokowany zamek magnetyczny. Klienci byli wpuszczani do środka tylko przez obsługę.

Funkcjonariuszom udało się jednak na tyle zdobyć zaufanie 44-letniej kobiety, która pracowała w lokalu, że weszli do środka. Od razu było wiadomo, że znaleźli się w nielegalnym salonie gier hazardowych.

Salon gier na automatach w Zawierciu

Zobacz zdjęcia

W salonie funkcjonariusze zabezpieczyli cztery automaty do gier, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe.

Do sprawy mundurowi zabezpieczyli także gotówkę w kwocie ponad 10 tyś. zł, prawdopodobnie przeznaczoną na wypłaty wygranych. Pozostała kwota ponad 2 tyś. zł znajdowała się wewnątrz automatów do gier.

Nielegalny hazard: jaka kara?

Zgodnie z polskim prawem, osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Jak zgłosić nielegalny hazard?

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 oraz mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE