Sala Królestwa Świadków Jehowy w Katowicach otwarta. W tym miejscu wielbi się Boga

i

Autor: mat. prasowe Sala Królestwa Świadków Jehowy w Katowicach otwarta. W tym miejscu wielbi się Boga

Wydarzenia

Sala Królestwa Świadków Jehowy w Katowicach otwarta. W tym miejscu wielbi się Boga

W piątek dzień otwarty, a w sobotę 6 kwietnia już oficjalnie zostaje otwarta Sala Królestwa Świadków Jehowy w Katowicach. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. W tym miejscu nie ma podziałów, a wszystkich łączy jedno - miłość do Boga.

Wyjątkowe miejsce na mapie Katowic dla mieszkańców Śląska

Sala Królestwa Świadków Jehowy znajduje się nieopodal Muzeum Miejskiego w Katowicach, konkretnie pod adresem ulica Nagórników 9. Od oficjalnego otwarcia, które nastąpiło w sobotę 6 kwietnia, z tego miejsca ma korzystać - jak wyliczono, ponad 700 mieszkańców stolicy Śląska i okolic. 

Katowice to wielokulturowe miasto, a jego mieszkańcy, to ludzie znani z otwartości - mówi Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku. - Dlatego, bardzo się cieszymy, że właśnie tutaj, w Katowicach, mogliśmy wybudować i oddać do użytku jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Sala Królestwa to miejsce cotygodniowych spotkań, w trakcie których można dowiedzieć się kim jest Bóg, jakie ma cechy, plan dla ludzi na przyszłość, ale i jak w życiu zastosować cenne i praktyczne zasady z Pisma Świętego. Panuje tu radosna, życzliwa atmosfera, wstęp jest wolny i każdy jest mile widzianym gościem.

Tu tworzy się międzynarodowa społeczność

Takich budynków, jak Sala Królestwa Świadków Jehowy jest w Polsce 661. Na świecie miejsc, gdzie spotykają się Świadkowie Jehowy, powstało ich już 63 tysiące. Obiekt w Katowicach jest trzykondygnacyjny. W kompleksie znajdują się: dwie sale wykładowe z audytorium na 154 i 177 miejsc siedzących, szatnie oraz zaplecze sanitarne z łazienkami oraz duży parking.

Obiekt jest też przystosowany do osób z niepełnosprawnościami. Co ciekawe, spotkania, które będą się odbywać w Sali Królestwa Świadków Jehowy, mogą być prowadzone w kilku językach. 

Jako Świadkowie Jehowy tworzymy międzynarodową społeczność, bez podziałów na tle narodowościowym czy społecznym, dlatego też w tym nowym katowickim kompleksie spotykać się będą osoby posługujące się nie tylko językiem polskim, ale też angielskim, ukraińskim, rosyjskim oraz polskim językiem migowym - podkreśla Piotr Jarząbek i dodaje: - W audytorium zamontowaliśmy sprzęt audio-wideo, który umożliwia komfortowy odbiór programu i jest niezbędny szczególnie w trakcie spotkań osób porozumiewających się językiem migowym.

Salę Królestwa budowano wspólnymi siłami

Cały obiekt uzupełnia własny, dwukondygnacyjny parking na 61 samochodów. Powstał głównie po to, aby odciążyć znajdujące się w pobliżu publiczne parkingi. Nowy obiekt zastąpił sale, , w których miejscowi Świadkowie Jehowy spotykali się przez 24 lata, od 1995 do 2019 roku. Przy jego budowie pracowało - jak dokładnie wyliczono, 1276 ochotników z różnych części kraju. Wśród budowniczych byli również specjaliści, m.in. architekci, elektrycy, konstruktorzy czy dekarze. Najstarszym ochotnik miał 77 lat, a najmłodszy 18. Jak policzono, wszystkim osobom pracującym przy budowie kompleksu, wydano łącznie 21 496 posiłków. 

Jedną z osób pracujących przy budowie Sali Królestwa, jest 64-letnia Lidia Machulec z Katowic, emerytowana pracownica biurowa. Na budowie pracowała przy zbrojeniu budynku. 

Nigdy nie przypuszczałam, że ja, emerytka, będę w stanie robić coś takiego! Ale dzięki szkoleniu i pomocy doświadczonych ochotników nauczyłam się wielu nowych umiejętności. Poznałam setki serdecznych, uśmiechniętych i pracowitych osób. Nigdy tego nie zapomnę! - wspomina pani Lidia. 

Michał Szulc, 36-letni przedsiębiorca kilka miesięcy temu przeprowadził się do Katowic z Żor tylko po to, aby brać udział w projekcie powstania Sali Królestwa. Zresztą z ponad tysiąca ochotników jest jednym z tych, który ma już spore doświadczenie w budowie takich obiektów.

Od czterech lat razem z żoną mamy możliwość brać udział w budowach Sal Królestwa Świadków Jehowy w różnych częściach świata. Jesteśmy szczęśliwi, że także w Katowicach, mogliśmy współpracować z tyloma fantastycznymi ludźmi, dla których najważniejszy na budowie jest człowiek i radość przebywania ze sobą - podkreśla pan Michał. 

Czym są Sale Królestwa Świadków Jehowy? 

Sale Królestwa powstały na całym świecie. To miejsca, gdzie Świadkowie Jehowy spotykają się, by lepiej poznać Pismo Święte i dowiedzieć się, jak stosować te nauki w życiu codziennym. Na spotkania może przychodzić każdy niezależnie od wyznawanej wiary. Spotkania odbywają dwa razy w tygodniu.  Wiele punktów programu ma charakter dyskusji, w której mogą brać udział wszyscy obecni, jeżeli tylko mają takie życzenie. Każde spotkanie rozpoczyna się i kończy pieśnią oraz modlitwą. Poniżej harmonogram spotkań w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Katowicach:

  • Wtorek, 18:30 – Zbór Katowice Bogucice, Katowice Ukraiński oraz Katowice Angielski
  • Środa, 18:30 – Zbór Katowice Migowy oraz Katowice Zawodzie
  • Czwartek, 18:30 – Zbór Katowice Wełnowiec oraz Katowice Zachód
  • Piątek, 18:30 – Zbór Katowice Centrum oraz Katowice Rosyjski
  • Sobota, 13:00 – Zbór Katowice Migowy
  • Niedziela 9:45 – Zbór Katowice Centrum oraz Katowice Zachód
  • Niedziela 12:30 – Zbór Katowice Bogucice oraz Katowice Rosyjski
  • Niedziela 15:15 – Zbór Katowice Wełnowiec oraz Katowice Ukraiński
  • Niedziela 18:00 – Zbór Katowice Zawodzie