Trwa budowa S1 na odcinku Przybędza-Milówka

i

Autor: GDDKiA

Inwestycje

S1 na odcinku Przybędza-Milówka. Na jakim etapie są roboty i kiedy ich finał?

2023-06-07 15:49

Trwa budowa drogi S1 na odcinku Przybędza-Milówka o łącznej długości 8,5 km. Powstaje m.in. pięć estakad, trzy mosty i dwa dwunawowe tunele. Największe postępy prac widać na mostach. Zobaczcie zdjęcia.

Budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku obwodnicy Węgierskiej Górki jest jednym z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), które zapewni bezpośrednie, szybkie połączenie na trasie Bielsko-Biała - granica polsko-słowacka (Zwardoń) - Svrcinovec (powiat Czadca, Słowacja).

Co powstaje w ramach budowy odcinka S1 Przybędza-Milówka?

Łączna długość odcinka Przybędza-Milówka to 8,5 km.

  • tunel drogowy w masywie Barania o dług. ok. 830 m
  • tunel drogowy w masywie Białożyński Groń o dług. ok. 1000 m
  • estakada nad ul. Zielona Góra i ul. Zielona o dług. ok. 940 m
  • mosty drogowe i pozostałe estakady wciągu drogi S1 w ilości 7 szt.
  • przebudowa i budowa infrastruktury
  • rozbudowa węzła Przybędza i węzła Milówka
  • dodatkowe łącznice, umożliwiające pełne skomunikowanie z pozostałymi drogami

Największy postęp prac widać na budowanych mostach

„Roboty mostowe osiągnęły zaawansowanie około 69 proc., a drogowe około 57 proc. Powstaje pięć estakad i trzy mosty o łącznej długości 2,3 km i dwa dwunawowe tunele o łącznej długości ok. 1,8 km. Największe zakresy robót ziemnych zrealizowano w rejonie węzłów Przybędza i Milówka oraz w śladzie drogi głównej pomiędzy węzłami i tunelami" - informuje katowicki oddział GDDKiA na swojej stronie internetowej.

„Teraz trwa budowa obudowy zasadniczej oraz połączeń poprzecznych pomiędzy nawami tunelów, dwóch przejść i jednego przejazdu awaryjnego. Kontynuowane jest drążenie dłuższego, kilometrowego tunelu położnego w południowej części odcinka. Największy postęp robót widać na obiektach mostowych. Ich elementy wznoszące się ponad teren posadowienia są już wyraźnie widoczne z okolicznych terenów" - czytamy dalej. 

Zgodnie z umową finał prac 28 maja 2024 roku. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE