Rolnik znalazł pocisk z II wojny światowej. Teraz pilnuje go policja, bo nie ma go kto rozbroić

i

Autor: slaska.policja.pl Rolnik znalazł pocisk z II wojny światowej. Teraz pilnuje go policja, bo nie ma go kto rozbroić

Rzeczyce: Rolnik znalazł pocisk z II wojny światowej. Teraz pilnuje go policja, bo nie ma go kto rozbroić

Wyobraźcie sobie, że jesteście rolnikiem i wybieracie się na pole zrobić rekonesans przed wiosną. Nagle widzicie, że jak spod ziemi - i to dosłownie, wyrósł pocisk artyleryjski. Teraz pole jest zamknięte i strzeżone przez policjantów.

Powyższa sytuacja spotkała rolnika z Rzeczyc, który robiąc obchód po własnym polu natknął się na pocisk z II wojny światowej. Jak oceniono, jest to pocisk 88 milimetrów z niemieckiego działa przeciwlotniczego i przeciwpancernego, jednego z najbardziej znanych z tamtego okresu. Znaleziony pocisk jest zespolony z łuską i wyposażony w zapalnik. Jak oceniły służby, pocisk jest w bardzo dobrym stanie, a co za tym idzie - może stanowić poważne zagrożenie zwłaszcza, że na razie nie ma go kto rozbroić. 

Obecnie na miejscu jest patrol policji, który pilnuje niewybuchu z okresu II wojny światowej. Patrol będzie tam stać co najmniej do środy 8 lutego, bo przynajmniej tak wstępnie zapowiedzieli się wojskowi saperzy, którzy przyjadą rozbroić pocisk, wywieźć w bezpieczne miejsce i zdetonować. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE