Corsa w stawie Machnikowiec

i

Autor: KMP Wodzisław Śląski

Rydułtowy: znaleziono samochód w stawie. Jak się tam znalazł? [GALERIA]

Do mundurowych w Rydułtowach wpłynęło zgłoszenie o nietypowym znalezisku w stawie Machnikowiec. W wodzie znajdował się połowicznie zatopiony samochód. Policjantom dosyć szybko udało się ustalić, jak do tego doszło.

Do nietypowego odkrycia doszło w piątek 10 marca rano w Rydułtowach nad stawem Machnikowiec. Ktoś zadzwonił na policję z informacją, że w wodzie znajduje się samochód. Znajdował się on częściowo pod taflą, a w środku nie było nikogo.

Mundurowi przyjechali na miejsce i na własne oczy przekonali się, że w stawie naprawdę znajduje się samochód. Był to granatowy opel corsa, bez przednich świateł, zderzaka i szyby. Do pomocy wezwano strażaków i pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. Wspólnymi siłami wyłowili pojazd z wody.

Samochód w stawie Machnikowiec w Rydułtowach. Pojazd wyłowili strażacy: 

Policjantom pozostało odkrycie, w jaki sposób opel znalazł się w stawie. Szybko udało się ustalić, że kierowca jechał ul. Ładną w kierunku ul. Mickiewicza, gdy na łuku jezdni nagle stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w barierki energochłonne, następnie przebił się przez barierki ochronne po przeciwnej stronie jezdni i wjechał do stawu.

Dzielnicowi znaleźli właściciela samochodu i zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował niebezpieczną jazdę opla. Kierowca za swoje nieostrożne zachowanie odpowie przed sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE