policja taśma

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Taśma policyjna - zdj. ilustracyjne.

Rybnik: Uciekł z pieniędzmi inwestorów. Jego żona nie żyje, a w Boże Narodzenie zabiła się księgowa

Wyprowadził miliony ze swojej firmy i uciekł z pieniędzmi inwestorów. Zostawił bez pieniędzy podwykonawców, którzy budowali na jego zlecenie hotel w Rybniku-Stodołach. Tuż po ucieczce Rafała T., jego żona zgłosiła sprawę do prokuratury. W Boże Narodzenie jego 30-letnia księgowa odebrała sobie życie. Ostatnio wyszło na jaw, że jego żona też nie żyje.

Firma Rafała T. z Jejkowic miała wyremontować dwór w Stodołach. Pod koniec grudnia 2022 roku wybuchła afera. Właśnie wtedy Rafał T. zniknął z pieniędzmi inwestorów. Sprawę przywłaszczenia pieniędzy zgłosiła do prokuratury jego żona, Wiesława T. Natomiast w styczniu okazało się, że księgowa zatrudniona przez T. popełniła samobójstwo.

Teraz portal rybnik.dlawas.info, przekazał, że 49-letnia żona Rafała T. nie żyje. Sprawę od prokuratury rejonowej przejęła Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. To tam, 3 stycznia, wpłynęło zawiadomienie od pokrzywdzonych podwykonawców. Zawiadomienie zostało złożone przeciwko Rafałowi T. i jego żonie Wiesławie T.

Nadto do prokuratury wpłynęły dwie sprawy z Prokuratury Rejonowej w Rybniku dotyczące zdarzeń gospodarczych z udziałem ww. Jedna z zawiadomienia Wiesławy T. oraz druga z zawiadomienia Krzysztofa M. z firmy KAMES. Wszystkie zawiadomienia dotyczą czynów penalizowanych w art. 286 k.k. oraz 296 k.k. - przekazała portalowi prokurator Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. 

Po kilku miesiącach od ujawnienia sprawy, okazało się, że to nie koniec tragedii. Bowiem znaleziono ciało Wiesławy T., nieoficjalnie mówi się, że kobieta nie wytrzymała presji i popełniła samobójstwo.

Potwierdzam, że ujawniono zwłoki 49-letniej kobiety. Na miejsce wezwano prokuratora, który zarządził sekcję zwłok. Nie stwierdzono działania osób trzecich - przekazała rybnik.dlawas.info st. asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE