Rybnik: prawie doszło do potrącenia pieszego. Samochód pędził przez pasy

i

Autor: Śląska Policja

O włos od tragedii

Rybnik: prawie doszło do potrącenia pieszego. Samochód pędził przez pasy

Przed przejściem dla pieszych kierowca powinien zachować szczególną ostrożność. Do zasad nie dostosowała się 68-letnia mieszkanka Rybnika, która nie ustąpiła pieszej na pasach. Za to została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi.

Rybnik: 68-latka prawie potrąciła pieszą na pasach. Została surowo ukarana

Obowiązki kierującego zbliżającego się do przejścia dla pieszych są jasno określone w kodeksie drogowym. O tym wszystkim zupełnie jednak zapomniała 68-letnia kierująca Hondą.

W Rybniku na ul. Gliwickiej nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się już prawie w połowie drogi i zmuszona była zatrzymać się na jezdni, żeby uniknąć tragedii. O sytuacji policjanci dowiedzieli się z przesłanego na skrzynkę Stop Agresji Drogowej wideo zarejestrowanego przez kamerę samochodową. 

Za popełnione wykroczenie rybniczanka została ukarana mandatem, który wyniósł 1500 złotych i 15 punktami karnymi. 

Zmrok i świecące reflektory jadących z naprzeciwka samochodów to z pewnością czynniki, które negatywnie wpływają na komfort jazdy i widoczność. Nie mogą być jednak usprawiedliwieniem, gdy dojdzie do tragedii na drodze. Dlatego zawsze pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do aktualnych warunków - przypominają policjanci. 

Mundurowi zachęcają także pieszych do noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku, i to nie tylko poza obszarem zabudowanym. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE