Rybnik Policja

i

Autor: KMP Rybnik

Rybnik: Policjanci zatrzymali 25-latka, który napadł na pocztę z nożem i ukradł 350 zł

Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o dokonanie rozboju w placówce pocztowej w Rybniku. Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Zamaskowany mężczyzna napadł na placówkę poczty i grożąc pracownicy nożem, skradł pieniądze.

We wtorek, 24 stycznia 2023 r., około 15.00 do placówki pocztowej przy ulicy Mościckiego w Rybniku wtargnął zamaskowany mężczyzna, który nożem sterroryzował pracownicę i zażądał wydania pieniędzy.

Agresor odepchnął kobietę, a kiedy 40-latka upadła, skradł 350 złotych i uciekł. O zdarzeniu natychmiast poinformowano policjantów, dzięki czemu na miejsce szybko dotarły policyjne patrole. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania napastnika.

O zdarzeniu natychmiast poinformowano policjantów, dzięki czemu na miejsce szybko dotarły policyjne patrole. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania napastnika. W wyniku tych działań śledczy wpadli na jego trop i następnego dnia zatrzymali podejrzewanego o rozbój mężczyznę. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu, 25-letni sprawca został aresztowany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. - informują mundurowi.

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE