Rybnik. Na Rynku stanie 30-metrowa karuzela łańcuchowa

2022-12-15 17:46
Rybnik. Na Rynku stanie 30-metrowa karuzela łańcuchowa
Autor: UM Rybnik/arc. operatora

Od piątku, 16 grudnia, będzie można podziwiać świątecznie przyozdobiony Rybnik z wysokości 30 metrów. A to wszystko, dzięki karuzeli łańcuchowej swing tower.

W Rybniku na rynku stanie 30-metrowa karuzela łańcuchowa. Ile kosztuje przejazd?

W Rybniku mieszkańcy mogli zobaczyć z bliska koło widokowe czy karuzelę wenecką. W tym roku - jak zapowiedzieli urzędnicy - pojawi się coś, czego w mieście jeszcze nie było. Chodzi o karuzelę łańcuchową swing tower.

- Karuzele mają w sobie to coś, co wyzwala tkwiące w nas dziecko, przywołują odległe wspomnienia. Niektóre z tych urządzeń, ze względu na swój rozmiar, potrafią budzić też inne emocje. Na tych, którzy postanowią „pokołysać” się kilkadziesiąt metrów nad ziemią, na pewno czeka sporo wrażeń – podkreśla Julia Wójcik, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Jak działa karuzela łańcuchowa swing tower? Siedziska wraz z koroną karuzeli, na której znajduje się 10 podwójnych krzesełek, są mechanicznie podnoszone do góry, potem następuje powolny obrót o 360 stopni.

Samo kręcenie karuzeli trwa ok. trzech minut, podczas których można podziwiać krajobraz i robić zdjęcia. Następne korona instalacji zjeżdża w dół.

Rybnicka karuzela ruszy w piątek, 16 grudnia - punktualnie o godz. 13. Atrakcja będzie czynna codziennie - od godz. 12 do 20 (wyjątkiem 24, 25 i 26 grudnia). Będzie można z niej skorzystać do 6 stycznia 2023. Koszt przejazdu to 20 zł.

Z karuzeli będą mogły skorzystać wyłącznie osoby mierzące powyżej 110 cm. Operator karuzeli jednak nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach – na środku rybnickiego rynku pojawi się bowiem jeżdżąca po torach kolejka. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE