Rybnik: Ksiądz z parafii w Chwałowicach zakażony koronawirusem. Kościół zamknięty do odwołania

2020-06-16 12:39 NAU
Rybnik: Ksiądz z parafii w Chwałowicach zakażony koronawirusem. Kościół zamknięty do odwołania
Autor: Parafia w Chwałowicach Ksiądz z Rybnika ma koronawirusa. Kościół zamknięty do odwołania

Ksiądz z parafii Świętej Teresy od dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach ma koronawirusa. Parafia poinformowała, że od 16 czerwca aż do odwołania kościół będzie zamknięty. Nie wiadomo na razie z iloma osobami kontakt miał zakażony kapłan. Szczegóły na slask.eska.pl.

Rybnik: Koronawirus w kościele. Zakażony jest ksiądz

Ksiądz zakażony koronawirusem w jednej z parafii w Rybniku! Kościół został zamknięty do odwołania. Chodzi o parafię Świętej Teresy od dzieciątka Jezus w Chwałowicach.

- Informujemy że wszyscy księża naszego probostwa będą poddani kwarantannie. Oczekujemy na wytyczne służb sanitarnych, o których będziemy informować na bieżąco - poinformowała parafia w Chwałowicach. Jak czytamy na stronie parafii, wszystkie zamówione intencje mszy będą sprawowane przez księży w kaplicy na probostwie i będą transmitowane na naszej parafialnej stronie facebookowej.

ZOBACZ także: Katowice: Koronawirus w Kurii Metropolitalnej. Na kwarantannie są wszyscy biskupi

Z naszych informacji wynika, że zakażony ksiądz jeszcze w ostatnią niedzielę odprawiał mszę świętą. Nie wiadomo na razie jak doszło do zakażenia i czy ksiądz nie przekazał wirusa dalej. Na razie parafia czeka na wytyczne sanepidu co do dalszych działań.

To już kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u osoby duchownej. Niestety takie sytuacje są niebezpieczne dla zdrowia wielu osób, bowiem od początku czerwca zniesiono limity wiernych w kościołach. I choć wciąż teoretycznie w świątyni powinniśmy nosić maseczkę to wiele osób się do tego nie stosuje. Wirusolodzy nie mają wątpliwości, że kościele łatwo zarazić się wirusem.

Dodajmy jeszcze, że w ostatnim czasie wykryto również koronawirusa u pracownika Kurii Metropolitalnej w Katowicach, a biskupi trafili na kwarantannę.

Wakacje z dala od tłumów - śląskie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.