Ruszyły zmasowane kontrole w sklepach i na stokach narciarskich. Posypały się mandaty!

2020-12-07 7:41
Ruszyły zmasowane kontrole w sklepach i na stokach narciarskich. Posypały sie mandaty!
Autor: archiwum serwisu Policjanci kontrolowali placówki handlowe oraz stoki narciarskie

Policjanci i pracownicy sanepidu od początku grudnia skontrolowali już blisko 7 tysięcy sklepów, a w ostatni weekend kontrole rozpoczęły się też na stokach narciarskich. Służby sprawdzają czy klienci i narciarze przestrzegają obostrzeń sanitarnych i wlepiają mandaty.

ESKA XD EXTRA

Zmasowane kontrole w sklepach i na stokach narciarskich. Policjanci wlepiają mandaty

W sumie od początku grudnia policja wraz z sanepidem skontrolowała 6879 placówek handlowych i usługowych oraz 54 stoki narciarskie pod kątem przestrzegania przepisów epidemiologicznych. Policjanci sprawdzali czy klienci w sklepach oraz narciarze na stokach zachowują dystans społeczny oraz zakrywają usta i nos.

Jak wynika z danych przekazanych przez GIS, od początku grudnia w związku z kontrolami wystawiono 10 mandatów karnych i 640 pouczeń.

ZOBACZ WIĘCEJ: Nie będzie tradycyjnej wigilii w MCK w Katowicach. Wolontariusze dostarczą posiłki do domów

Zdecydowanie najwięcej kontroli przeprowadzono w województwie śląskim - aż 1031. I to właśnie w tym województwie wystawiono najwięcej mandatów w związku z łamaniem przepisów epidemiologicznych - 5.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, tylko w ostatnią sobotę, 5 grudnia przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej samodzielnie skontrolowali 299 placówek handlowych i trzy stoki narciarskie, a wspólnie z policją przeprowadzili tego dnia 1880 kontroli punktów handlowo-usługowych i 23 stoków. Wystawiono w tym czasie 5 mandatów karnych (wszystkie w woj. małopolskim) i 122 pouczenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Śląskie: W Beskidach rusza sezon narciarski. W ten weekend otwierają się wyciągi w Wiśle. W Szczyrku już szusują [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE