Ruszyły zapisy na Silesia Marathon. Wydarzenie odbędzie się w październiku

2022-01-13 17:12
Zdobyte medale w maratonach przez Wiktorię Krupowicz
Autor: Natalia Czarnuch

Jedna z najważniejszych imprez biegowych w kraju - tak organizatorzy zapowiadają tegoroczny Silesia Marathon. Właśnie ruszyły zapisy uczestników, którzy chcą wystartować w tym wydarzeniu sportowym.

Do sportowej imprezy zostało 9 miesięcy - Silesia Marathon odbędzie się 2 października 2022 roku. Organizatorzy podkreślają, że to odpowiedni moment, by rozpocząć przygotowania. Już pierwszej doby zapisało się ponad 800 osób. Biegi odbędą się na trzech dystansach: maratonu, półmaratonu i 50 kilometrowego ultramaratonu. Trasa będzie prowadzić przez cztery śląskie miasta: Katowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice i Chorzów. Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej wymagających biegów na dystansie maratońskim w Polsce. Trzeba być dobrze przygotowanym, by wystartować w tym biegu - zwłaszcza, jeżeli ma się ambitne cele - komentuje Wiktoria Krupowicz, wielokrotna uczestniczka biegów na długich dystansach i radzi, że najlepszym sposobem by pokonać takie dystanse jest przygotowanie odpowiedniego planu treningowego, zadbanie o dietę, sen i regenerację. Organizatorzy informują, że w tym roku rozpoczęli już pracę nad projektem medali i koszulek. Mamy nadzieję, że projekty będą jeszcze ciekawsze niż w latach ubiegłych i ponownie uda nam się zaskoczyć zawodników - mówi Dorota Spaczyńska-Kaim, z fundacji Silesia Marathon.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE