Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

2020-09-15 14:02 Dariusz Brombosz
Budżet Obywatelski
Autor: www.pixabay.com

Trwa głosowanie ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 23 września. Głos można oddać między innymi drogą elektroniczną, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl w zakładce Głosuj.

W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań dopuszczonych do głosowania. Wyniki głosowania poznamy w październiku.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania-- mówi Sławomir Gruszka, rzecznik Marszałka Województwa Śląskiego.

Aby nasz głos był ważny musimy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują na zakładce na bo.slaskie.pl.

Dla osób zainteresowanych lub potrzebujących wsparcia w procesie głosowania, przygotowaliśmy mobilne punkty do głosowania. Pełną ich listę znajdziemy na stronie bo.slaskie.pl.-- dodaje Sławomir Gruszka.

Na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Do rozdysponowania jest 10 mln złotych, w tym 2,5 mln na zadania w puli wojewódzkiej oraz 7,5 mln zł na zadania w pulach podregionalnych.

Głosowanie potrwa do 23 września 2020 r.

Moto Show w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.